Książka

Miasto Złotej

Miasto Złotej

Autor: Daniel Chmielewski
Okładka: Magdalena Rucińska
Ilustracja: Magdalena Rucińska
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 300x20 mm
Stron: 76
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Tadam
ISBN: 978-83-949890-6-4
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Złota to zaradna dziewczynka, która mieszka wraz ze swoimi przyjaciółmi, Tiną i Misiem, w ogromnym, pustym, betonowym mieście. Dni mijają im na zabawach i rysowaniu map, do czasu gdy do miasta trafia tajemnicza przybyszka.
Autor „Burz kuchennych i bestii bezsennych” Daniel Chmielewski i malarka Magda Rucińska przedstawiają horror urbanistyczny dla najmłodszych! Tylko nieokiełznana wyobraźnia, myślenie poza schematami i praca zespołowa pozwolą bohaterom i czytelnikom zrozumieć i okiełznać ten nieobliczalny, groźny i jedynie z pozoru uporządkowany świat.

***
Miasto zbudowane z betonu. Kamienne, surowe, geometryczne bloki piętrzą się, nachodzą na siebie, nie pozostawiając miejsca na najmniejszy skrawek zieleni. Wśród tego betonu siedzi dziewczynka o złotych włosach. Uśmiecha się, macha nogami i czyta książkę. To Złota, mieszkanka tego miasta, która nigdy nie opuściła jego murów. Złota dostrzega w jednobarwnym, smutnym świecie całą gamę kolorów. Z uśmiechem na ustach próbuje nam je pokazać.

Złota wraz ze swoimi przyjaciółmi – Tiną, Misiem oraz nowo poznaną tajemniczą Sylvą – podejmie próbę wyzwolenia się z osaczających ich betonowych bloków. Dzieci będą musiały wykazać się odwagą i pomysłowością, której na szczęście im nie brakuje. Nic nie jest w stanie stłumić iskry przygody tkwiącej w każdym młodym umyśle. Być może przyjaciele nigdy nie odniosą pełnego zwycięstwa nad betonowym miastem, ale nie czują się już uwięzieni. Współpracują, uruchomili wyobraźnię. Gra wciąż trwa.

[opis wydawcy]

Książka pod patronatem

Galerie

Miasto Złotej Miasto Złotej Miasto Złotej Miasto Złotej Miasto Złotej Miasto Złotej

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-