reklama

Komiks

Akt #18
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pierwszy numer naszego pisma powstał w 2000 roku. To 24-stronicowe, w formacie A5, w pełni czarno-białe, kserowane pisemko, które ma już status białego kruka, nijak się ma do swojego brata z numerem 18 na okładce. W ciągu osiemnastu numerów zmieniło się w zasadzie wszystko oprócz jednego – naszej pasji do tworzenia komiksów. Jest 2018 rok, AKT ma osiemnaście lat, ukazał się osiemnasty numer. AKT dorósł, a że podobno w dorastaniu najtrudniejsze jest pierwsze 40 lat to tę dorosłość traktujemy momentami z przymrużeniem oka.

Z okazji 18. urodzin przygotowaliśmy „dorosły” numer, dla dorosłego czytelnika z mnóstwem dobra. Jest tego tyle, że urodzinowo zwiększyliśmy objętość i w ten sposób na 68 stronach, z których aż 32 są w kolorze, zmieściliśmy przygody Ratmana, Babci Ireny, NES, Teodora, Witolda i Dr S. Experta. Kontynuujemy historie Binio Billa w Meksyku, Grabarza Józefa, Marlenki i piratów snów oraz bardzo dobrze przyjętej Mocnisi i Super Knurka.

Zaufali nam pierwszoligowi twórcy polskiego komiksu. Mamy Melonowy komiks o dorastaniu, Michał Śledziński specjalnie dla nas narysował komiks luźno zahaczający o Osiedle Swoboda, a wisienkę na torcie dołożył Robert Adler piękną ilustracją na okładkę. W środku zamieszczamy też galerię prac tego autora, więc jedno jest pewne – tym razem aktów w AKT nie zabrakło :)

A to jeszcze nie koniec. Prawdziwym unikatem otrzymanym od Henryka Jerzego Chmielewskiego – Papcia Chmiela, są dotąd niepublikowane teksty odrzucone przez redakcję Świata Młodych.

W AKT #18 obok komiksów jest sporo do poczytania o komiksie. Dawid Śmigielski zgrabnie zebrał i opisał w swoim tekście erotyczne momenty z komiksów TM-Semic. Michał Gasewicz zrelacjonował nasz wypad na SzlamFest i wręczenie Złotych Kurczaków. Michał Siromski zajął się tematem homoseksualizmu wśród superbohaterów oraz przeprowadził zamieszczony w piśmie wywiad ze sławą komiksu erotycznego – Milo Manarą.

[opis wydawcy]

Recenzja

Numer lekko erotyczny, Maciej Jasiński

Galerie

Akt #18 Akt #18 Akt #18

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-