Komiks

Bardo #02: Rita

Bardo #02: Rita

Scenariusz: Daniel Odija
Rysunki: Wojciech Stefaniec
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2019
Seria: Bardo
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 235 x 320 mm
Stron: 152
Cena: 99,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-09-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
„Rita” to druga część futurystycznej antyutopii z cyklu „Bardo”. W komiksie ponownie zanurzamy się w rzeczywistość miasta „bez końca”, gdzie wymarła roślinność, giną ostatnie gatunki zwierząt, a jedzenie zastąpiły chemiczne pigułki.

Czy jest szansa na ocalenie świata skażonego przekleństwem bezpłodności? Czy despotyczne rządy Naczelnego mają rację bytu, a eksperymenty doktora Majnda zmierzają ku życiodajnym rezultatom? Wreszcie czy Stolp wyjaśni trapiącą go zagadkę?

Jeśli chcecie znaleźć odpowiedź na te i inne pytania, sięgnijcie po „Ritę”, która jest kontynuacją „Stolpa”.


Wojciech Stefaniec jest specjalistą od barwy i konturu – światy, które buduje, cechuje niezwykła plastyczność, a tetralogia „Bardo” to dzieło, w którym popuścił wodze wyobraźni jak nigdy dotąd. Dla miłośników komiksu – lektura obowiązkowa.

Daniel Odija do tej pory był kojarzony z powieściami na wskroś realistycznymi, opowiadającymi o problemach z transformacją ustrojową. Tetralogia „Bardo” to radykalne odejście od tej tematyki. Dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody „Nike”, jeden z najważniejszych polskich pisarzy w komiksie? To trzeba przeczytać.

Galerie

Bardo #02: Rita Bardo #02: Rita Bardo #02: Rita Bardo #02: Rita Bardo #02: Rita Bardo #02: Rita Bardo #02: Rita

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-