reklama

Komiks

Borka i Sambor #02: Myszy

Borka i Sambor #02: Myszy

Scenariusz: Elżbieta Żukowska
Rysunki: Karol Kalinowski
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2018
Seria: Borka i Sambor
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x300 mm
Cena: 18,00 zł
Wydawnictwo: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
ISBN: 978-83-61391-17-3
WASZA OCENA
6.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Borka, Sambor i historia Popiela

Zgodnie z zapowiedziami, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wydało drugi tom przygód Borki i Sambora autorstwa Elżbiety Żukowskiej i Karola Kalinowskiego. Bohaterowie muzealnego komiksu znów wplątali się w niemałe kłopoty, których tłem stała się kolejna legenda związana z początkami naszej państwowości. Nie będzie to jednak nudna powtórka z historii, a pełna niespodziewanych zwrotów akcji opowieść o Popielu, Wodniku i Goplanie.


Mamie i tacie może się zdawać, że na historii Popiela zęby zjedli, ale dobra legenda żyje stuleciami, a w rękach duetu Żukowska&Kalinowski nabiera oryginalności i świeżości. Świetna kreska, zręczny dialog, znajoma historia, lecz niespodziewane zwroty akcji. Borka i Sambor zabiorą Was w sam środek znanej awantury, w świat, gdzie Piast jest wujkiem, Rzepicha ciotką, a włos z głowy Popiela kluczem do pewnej tajemnicy. „Myszko, nadeszła godzina próby!” – woła Borka. Nie czekajcie, biegnijcie za nią. Na Peruna, ale fajny komiks!

Elżbieta Cherezińska – pisarka, teatrolog, specjalizuje się w powieści historycznej


Autorzy:

Elżbieta Żukowska jest odpowiedzialna za scenariusz komiksu. W pracy badawczej skłania się obecnie ku wątkom słowiańskim we współczesnej fantastyce, ale zaczynała od szerszego spektrum, czego dowodem książka o mitologiach Andrzeja Sapkowskiego. Współpracuje stale z Czasem Fantastyki, gdzie ukazują się jej szkice o polskiej fantastyce i felietony filmowe. Autorka scenariuszy do komiksów o tematyce historycznej, takich jak: „Kapitan Wrona”, „Miasto z widokiem”.Karol Kalinowski to autor rysunków do komiksu „Borka i Sambor”. Jego książki zdążyły już zdobyć uznanie wśród krytyków, a przede wszystkim odbiorców. Największy rozgłos przyniosły mu ostatnie wydawnictwa „Łauma” i „Kościsko”, których akcja osadzona jest między współczesnością a wątkami legendarnymi w pierwszym przypadku związanymi z legendą Jaćwingów, w drugim mitologią słowiańską.

[opis wydawcy]

Galerie

Borka i Sambor #02: Myszy Borka i Sambor #02: Myszy Borka i Sambor #02: Myszy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-