baner

Książka

Teraz komiks! Comics Now!

Teraz komiks! Comics Now!

Publicystyka: Andrzej Betlej, Wojciech Jama, Tomasz Trzaskalik, Artur Wabik, Wojciech Birek, Adam Rusek, Paweł Panic, Michał Jutkiewicz
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2018
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 240 x 300 mm
Stron: 220
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Muzeum Narodowe w Krakowie
ISBN: 978-83-7581-266-4
Katalog wystawy Teraz komiks! w Muzeum Narodowym z Krakowie (02.03-22.07.2018). Praca zbiorowa pod redakcją Artura Wabika. Wydanie dwujęzyczne (polskie i angielskie).
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Po raz pierwszy w historii Muzeum Narodowe w Krakowie organizuje wystawę prezentującą oryginalne prace, wydawnictwa i przedmioty z lat 1871–2017, związane z komiksem w Polsce.Wystawie towarzyszy wydawnictwo „Teraz komiks!” pod redakcją Artura Wabika. To znacznie więcej niż katalog wystawy, znajdziemy tu historię polskiego i europejskiego komiksu, charakterystyki najpopularniejszych postaci i rysowników i mnóstwo barwnych ilustracji.
Kim jest Bezrobotny Froncek? Czy kiedyś był bardziej popularny niż Myszka Miki? Dokąd szedł Koziołek Matołek? Czyim psem jest Filuś, a czego boi się smok Miluś? Czy żółw może być symbolem superbohatera? Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziecie na wystawie „Teraz komiks!”

Na ekspozycji „Teraz komiks!” zgromadzono ponad 600 obiektów, w tym: szkice, plansze, tzw. blaudruki, albumy z rysunkami i autografami, a także książki, katalogi, czasopisma, druki ulotne oraz unikalne figurki, zabawki, monety, znaczki i przedmioty codziennego użytku. Wystawa może stać się okazją do przypomnienia sobie przyjaciół z dzieciństwa dla kilku pokoleń. W ich świat wprowadza nas Bezrobotny Froncek, bohater najdłużej ukazującej się polskiej serii prasowej. Towarzyszymy Koziołkowi Matołkowi, poznajemy najsłynniejszego krakowskiego dżentelmena, profesora Filutka i jego nieodłącznego towarzysza... Odwiedzimy Mirmiłowo, słowiański gród, w którym mieszkają Kajko i Kokosz. Razem z Jonkiem, Jonką i Kleksem wybierzemy się po smocze jajo i złoto Alaski. Nie zabraknie Tytusa, Romka i A’Tomka, a Bąbelek i Kudłaczek zaprowadzą nas do źródeł wody sodowej. Są i młodsi bohaterowie, jak jeżdżący na deskorolce Jeż Jerzy i walczący z osiedlową przestępczością Wilq...

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-