baner

Komiks

Trust in Japan

Trust in Japan

Scenariusz: Michał Jabłoński, Alex Kłoś, Tomasz Kołodziejczak, Tomasz Kwaśniewski, Maciej Parowski, Tobiasz Piątkowski, Paweł Timofiejuk, Jacek Waliszewski
Rysunki: Przemysław Truścinski
Okładka: Tomasz Płonka
Publicystyka: Piotr Machłajewski
Wydanie: I japońskie
Data wydania: Sierpień 2017
Tłumaczenie: Sugiura Aya, Izumi Yoshida
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 32
Cena: 0,00 zł
Wydawnictwo: BWA Jelenia Góra
ISBN: 978-83-947891-3-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Katalog wystawy Przemka Truścińskiego Trust in Japan, którą przygotowała Jeleniogórska Galeria BWA tokijskiej Galerii Uplink. Katalog wydano po angielsku i japońsku. Wystawę otwarto 30 sierpnia 2017 roku.

[AK]

Truściński (ur. 1970) – rysownik, ilustrator i twórca komiksów. Absolwent łódzkiego Liceum Plastycznego, studiował na Uniwersytecie Łódzkim oraz na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych.

Truściński jest twórcą kilku albumów komiksowych oraz kilkudziesięciu komiksów krótkometrażowych. Współpracował z najważniejszymi polskimi scenarzystami. Jest twórcą tysięcy ilustracji do tekstów prozatorskich i artykułów prasowych, rysunków do scenografii dla telewizji i teatru oraz projektów graficznych do gier komputerowych, m.in. postaci Geralta do pierwszej części gry Wiedźmin.

Jest popularyzatorem komiksu i animatorem kultury, współtwórcą i wieloletnim wiceprezesem Stowarzyszenia Twórców „Contur”. W 1993 zdobył Grand Prix na OKTK w Łodzi roku za komiks Piekło.

W roku 2010 został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej a w 2013 odznaczony przez prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi „za zasługi na rzecz rozwoju kultury, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski”.

Kurator wystawy: Piotr Machłajewski

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-