Komiks

Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełna miłości relację

Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełna miłości relację

Autor: Kinga Korska
Scenariusz: Kinga Korska
Rysunki: Kinga Korska
Publicystyka: Zbigniew Lew-Starowicz
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2017
Druk: czarno biały
Oprawa: miękka
Format: 165 x 235 mm
Stron: 200
Cena: 24,90 zł
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
ISBN: 978-83-7489-694-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Wstęp do książki napisał prof. Zbigniew Lew Starowicz!

Poradnik na temat związków w formie komiksu? W dodatku zabawny, przewrotny, świetnie narysowany i podparty najpopularniejszymi teoriami psychologicznymi – to ma SENS!

Joanna Olekszyk, redaktor naczelna magazynu „SENS”


„Projekt: związek” nie tylko doskonale działa na wyobraźnię, ale także zaspokaja głód wiedzy o mechanizmach komunikacji w związku. Zabawne i świetnie zilustrowane historie z życia bohaterek komiksu doskonale pokazują, w jaki sposób funkcjonuje ludzki mózg w kontakcie z wybranym przez siebie – nie tylko na „dopóki śmierć was nie rozłączy” – innym mózgiem. Ten komiks powinien przeczytać każdy, kto chce budować szczęśliwe i trwałe związki.

Jarosław Świątek, redaktor naczelny Polskiego Portalu Psychologii Społecznej


Pierwszy psychologiczny komiks o związkach!
Związki to temat rzeka. Wartka, dynamiczna, zmienna. Nie ma chyba drugiego zagadnienia, o którym powiedziano by tak wiele, a jednocześnie… wciąż za mało. Kiedy do relacji wkradają się problemy, niedomówienia, konflikty czy trudne emocje, łatwo się zagubić, a dużo trudniej odnaleźć.
Autorka bierze pod lupę najczęstsze problemy w związku i niczym inżynier rozkłada miłość na czynniki pierwsze. Szuka odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Swoją opowieść konstruuje w formie długiego dialogu matki z córką. Ten ciekawy sposób prowadzenia narracji sprawdza się znakomicie i sprawia, że czytelnik czuje się uczestnikiem rozmowy. Wartko opowiedziana historia angażuje, wciąga i nie pozwala się oderwać do ostatniej strony. Mama dzieli się z nieco zagubioną córką własnymi doświadczeniami i przemyśleniami. Prosto i przystępnie tłumaczy mechanizmy rządzące relacjami międzyludzkimi. Wyjaśnia zawiłości tych relacji i rozprawia się ze stereotypami na ich temat. Nie prawi morałów, ale radzi, tłumaczy i podaje mnóstwo przykładów z życia. Wszystko zaś zostało zilustrowane w lekki, zabawny sposób.
Komiks opiera się nie tylko na trafnych obserwacjach autorki, ale ma też solidne zaplecze teoretyczne i odwołuje się do psychologicznych teorii na temat miłości. Dowiadujemy się z niego między innymi, jak działa zasada Pareta, o czym mówi teoria neuronów lustrzanych, co oznacza termin „tunele rzeczywistości” i jakie są kluczowe etapy rozwoju związku.
Autorka pisze lekko, zabawnie i niezobowiązująco o rzeczach ważnych i poważnych. A czy jest w życiu coś ważniejszego niż miłość i związki?
To książka dla Ciebie, jeśli chcesz:
• spojrzeć z dystansu na relacje z partnerem,
• konstruktywnie pokonywać przeszkody,
• mądrze rozwiązywać konflikty,
• stale pielęgnować bliskość i intymność,
• nauczyć się sztuki pozytywnej komunikacji,
• uniknąć podstawowych błędów,
• zbudować trwały i satysfakcjonujący związek.


Kinga Korska jest niezależną autorką komiksową, została uznana za najlepszą debiutantkę roku 2016 (Best newcomer/Breakthrough) przez „Irish Comic News”. Urodzona w Polsce, spędziła znaczną część życia w odległym zakątku Wysp Kanaryjskich, na wyspie La Palma. Tam rysowała budzona o poranku słońcem, kawą, gdakaniem (własnego) koguta i dzwonieniem dzwonków wiszących na szyjach kóz (sąsiadów). W tym czasie uczyła się rysunku. Kilka lat później zbudowała swoją pozycję jako ilustratorka, animatorka i rysowniczka. Współtworzy też Przedmarańczę, wytwórnię filmową znaną z autorstwa klipów czołowych polskich grup hip-hopowych, takich jak Paktofonika, Kaliber 44 czy Buka. Charakteryzuje ją specyficzne poczucie humoru. Jest prześmiewcza wobec drobnych i mniej drobnych ironii życia. Mistrzyni dostrzegania najgorszego w najlepszym i najlepszego w najgorszym, ze wskazaniem na obszar relacji damsko-męskich. Ma wielkie serce i ponadprzeciętną wyrozumiałość. Po godzinach fascynatka absurdu. Miewa pamięć jak sitko i bywa wulgarna jak brodaty drwal spod budki na rogu.

prof. dr hab. med. Zbigniew Lew-Starowicz – psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta. Niekwestionowany autorytet w delikatnej dziedzinie relacji damsko-męskich. Kierownik Zakładu Seksuologii Medycznej i Psychoterapii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, a także Pracowni Psychoterapii i Rehabilitacji Seksualnej na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Autor ponad 500 publikacji naukowych.

[opis wydawcy]

Galerie

Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełna miłości relację Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełna miłości relację

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-