baner

Komiks

Smerfy i Wioska Dziewczyn #01: Zakazany Las

Smerfy i Wioska Dziewczyn #01: Zakazany Las

Scenariusz: Alain Jost, Luc Parthoens, Thierry Culliford
Rysunki: Alain Maury, Jeroen de Coninck, Miguel Diaz, Laurent Cagniat
Kolor: Paolo Maddaleni
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2017
Seria: Smerfy i Wioska Dziewczyn
Tytuł oryginału: La Forêt interdite
Rok wydania oryginału: 2017
Wydawca oryginału: Lombard
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 48
Cena: 19,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-281-1990-1
Album numer 1125
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pierwszy tom nowej serii o Smerfach!

Teraz już Smerfetka nie będzie musiała się czuć osamotniona w męskim towarzystwie, gdyż w baśniowej krainie zaroi się od jej nowych koleżanek. Cykl Smerfy i Wioska Dziewczyn luźno nawiązuje do fabuły najnowszego filmu kinowego o Smerfach. Pewnego dnia Smerfy spotykają w lesie całą gromadę dziewczyn! Gdy okazuje się, że mieszkają one we własnej wiosce rządzonej przez mądrą czarodziejkę Wierzbę, chłopcy coraz częściej odwiedzają wesołe sąsiadki.

Tak rozpoczynają się zupełnie nowe przygody Smerfów. Zawiąże się wiele przyjaźni, bohaterowie poznają ziejące ogniem smoki, będą walczyć ze straszliwymi wryczołkami i uciekać przed mięsożernymi roślinami. Przede wszystkim jednak chłopcy zrozumieją, że dziewczyny w niczym im nie ustępują – nawet w bohaterskich czynach!

Komiksowe Smerfy zostały powołane do życia pod koniec lat 50. przez belgijskiego rysownika Pierre’a Culliforda (1928–1992), używającego pseudonimu Peyo. Już kilka lat później stały się tak popularne, że Peyo otworzył własne studio filmowe. Dziś zarówno filmy animowane, jak i kolejne komiksy o niebieskich skrzatach tworzą współpracownicy oraz następcy Peyo.

[opis wydawcy]

Recenzja

Dziewczyny nie dały rady, Maciej Gierszewski

Galerie

Smerfy i Wioska Dziewczyn #01: Zakazany Las Smerfy i Wioska Dziewczyn #01: Zakazany Las Smerfy i Wioska Dziewczyn #01: Zakazany Las

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-