Komiks

Catwoman #02: Nie ma lekko

Catwoman #02: Nie ma lekko

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Cameron Stewart, Javier Pulido, Mike Manley, Dan Davis, Rick Burchett, Brad Rader
Okładka: Cameron Stewart
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2017
Seria: Catwoman, DC Deluxe
Tytuł oryginału: Catwoman Vol. 2: No Easy Way Down
Rok wydania oryginału: 2013
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 180x275 mm
Stron: 396
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328119246
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Drugi tom przygód Catwoman – pięknej i niezwykle sprytnej złodziejki z Gotham. Osią albumu jest jedna długa opowieść, którą uzupełnia kilka krótszych. A we wszystkich poznajemy Kobietę Kota w zupełnie innej roli, niż byliśmy do tej pory przyzwyczajeni w historiach o Batmanie.

Zanim Selina Kyle została Catwoman, spędziła wiele trudnych lat na East Endzie, najgorszej dzielnicy Gotham City. Niedawno powróciła na stare śmieci, chcąc się poświęcić działalności charytatywnej. Inwestuje miliony skradzionych dolarów w działania prospołeczne w zapomnianej przez świat dzielnicy. Okazuje się jednak, że East End potrzebuje czegoś więcej – prawdziwej obrończyni. Najlepiej takiej, która się tam wychowała i zna ten mały, straszny świat. Komuś jednak zależy na tym, by na East Endzie nic się nie zmieniło. Szaleniec pragnący dokonać na Catwoman osobistej zemsty, chce zniszczyć wszystko, co Selina osiągnęła. Gdy wprowadzi swój okrutny plan w życie, dzielna bohaterka będzie mogła jedynie patrzeć, jak jej ciężka praca znika w płomieniach...

Autorem scenariusza jest Ed Brubaker (Kapitan Ameryka, Daredevil, Criminal), kilkakrotny zdobywca Nagrody Eisnera, a twórcą rysunków – wielokrotnie nagradzany (Nagrody Eisnera, Harveya, Shustera) grafik Cameron Stewart (Batman i Robin, The Other Side).

[opis wydawcy]

Recenzja

Kotka na gorącym, blaszanym dachu, Jan Sławiński

Galerie

Catwoman #02: Nie ma lekko Catwoman #02: Nie ma lekko Catwoman #02: Nie ma lekko

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-