reklama

Komiks

Polskie pigułki #2

Polskie pigułki #2

Scenariusz: Fanny Vaucher
Rysunki: Fanny Vaucher
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2016
Seria: Polskie pigułki
Tytuł oryginału: Pilules polonaises 2
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 180 x 240 mm
Stron: miękka
Cena: 44 zł
Wydawnictwo: Bęc Zmiana,
ISBN: 978-83-62418-65-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Przy przeprowadzce ze Szwajcarii do Warszawy wzięłam ze sobą pigułki przeciwbólowe – były biało-czerwone, zupełnie jak flaga Polski. Do dziś ich nie zużyłam, więc rok spędzony tutaj nie był aż tak bolesny. Zaczęłam rysować Polskie pigułki bez refleksji o tym, „dlaczego to robię”, zupełnie spontanicznie, intymnie – przede wszystkim dla siebie. Myślę, że na początku właśnie w ten sposób usiłowałam oswoić się z nowym środowiskiem. Nie nazwałabym tego jednak terapią – raczej potrzebą zrozumienia, zbudowania więzi emocjonalnej z miejscem, próbą zakorzenienia się i polubienia nowego otoczenia.

Kilka lat po ukazaniu się pierwszego wydania Polskich pigułek z radością oddaję w Wasze ręce drugą wersję, która uzupełnia moją rysunkową kronikę z lat 2012–2014 o rozdziały dotyczące już nie tylko samej stolicy, ale też innych miejsc, stworzone podczas drugiego roku mojego pobytu w Polsce.

Fanny Vaucher

FANNY VAUCHER (ur. 1980) — absolwentka literatury na Uniwersytecie w Lozannie oraz ilustracji i komiksu w l’Ecole des Arts AppliqueLs w Genewie. Pracuje jako korektorka oraz niezależna ilustratorka. Blog Pilules polonaises, który ukazuje się właśnie w formie książki, to jej pierwsza publikacja. Współpracuje przy projektach poświęconych literaturze dziecięcej. Współtworzy też fanziny.

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-