baner

Komiks

Komiksowe wprowadzenie do filozofii

Komiksowe wprowadzenie do filozofii

Scenariusz: Michael F. Patton
Rysunki: Kevin Cannon
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2016
Tytuł oryginału: The Cartoon Introduction to Philosophy
Rok wydania oryginału: 2015
Wydawca oryginału: Hill and Wang
Tłumaczenie: Paweł Borkowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 168 x 236 mm
Stron: 176
Cena: 39,20 zł
Wydawnictwo: Instytut wydawniczy PAX
ISBN: 978-83-211-1990-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Są to najzabawniejsze i najciekawsze zajęcia z filozofii, w jakich kiedykolwiek braliście udział!

„Jeżeli ten komiks nie jest platońskim ideałem obrazkowej powieści filozoficznej, to nie wiem, czym miałby być. Komiksowe wprowadzenie do filozofii zostało przez Michaela F. Pattona i Kevina Cannona opracowane znakomicie — i to jest przypuszczalnie jedyny wniosek, z którym zgodziliby się wszyscy filozofowie występujący w tej książce”.

Jim Ottaviani, autor komiksów poświęconych historii nauki


W Komiksowym wprowadzeniu do filozofii Michael F. Patton i Kevin Cannon prezentują nam wielką tradycję życia poddanego refleksji. Razem z dowcipnym Heraklitem, pełniącym funkcję przewodnika, wypływamy na krętą rzekę filozofii, aby poznawać najważniejszych współtwórców zachodniej myśli liczącej sobie blisko trzy tysiące lat, oraz przysłuchiwać się wielkim dyskusjom na każdy temat — od etyki przez koncepcję jaźni po naturę rzeczywistości. Łącząc kunsztowne, żartobliwe rysunki Cannona z humorystycznym i pouczającym tekstem Pattona, Komiksowe wprowadzenie do filozofii przywraca nam radość z poszukiwania prawd fundamentalnych i zaszczepia umiłowanie mądrości w każdym, kto ma ochotę chwycić wiosło i przyłączyć się do wycieczki.

„Michael F. Patton i Kevin Cannon dokonali rzeczy nadzwyczajnej: opracowali ścisłe wprowadzenie do filozofii w formie powieści obrazkowej. W obecnych czasach, naznaczonych ideologicznymi, ekonomicznymi i politycznymi atakami na edukację, trzeba w sposób szczególny rozniecać zapał do nauki i dociekań zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Z humorem, w optymalnym tempie i za pomocą wyśmienitych ilustracji obaj autorzy w sposób prosty, ale i precyzyjny objaśniają czytelnikowi najważniejsze poglądy czołowych postaci z dziejów filozofii, odnosząc ich myśl do innych dziedzin oraz konsekwentnie angażując czytelnika w wielkie dyskusje zachodniej tradycji intelektualnej”.

Mark Lance, profesor prawa, profesor w dziedzinie sprawiedliwości i pokoju, Georgetown University

„Komiksowe wprowadzenie do filozofii jest inteligentne, zabawne i aktualne. Patton i Cannon przywracają do życia świat filozofii, bawiąc nas bez nadmiernego upraszczania tematyki. Ci wszyscy, którzy dotychczas nie zaznali przyjemności filozofowania, z powodzeniem mogą zaczynać od tej właśnie książki”.

Todd May, profesor nauk humanistycznych, Clemson University

MICHAEL F. PATTON jest profesorem filozofii oraz koordynatorem programu filozoficzno-religijnego na Uniwersytecie w Montevallo w stanie Alabama (USA). Mieszka w Montevallo ze swoją żoną Cheryl.

KEVIN CANNON jest wielokrotnie nagradzanym ilustratorem. Opracował graficznie kilka komiksów edukacyjnych, m.in. Evolution oraz The stuff of Life (obydwa wydane przez Hill and Wang). Mieszka w Minneapolis w stanie Minnesota (USA).

[opis wydawcy]

Galerie

Komiksowe wprowadzenie do filozofii Komiksowe wprowadzenie do filozofii Komiksowe wprowadzenie do filozofii Komiksowe wprowadzenie do filozofii Komiksowe wprowadzenie do filozofii Komiksowe wprowadzenie do filozofii

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-