baner

Komiks

Narodziny świata #02: Świat w ciemnościach. 1945-1956

Scenariusz: Gabriel Maciejewski
Rysunki: Tomasz Bereźnicki
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2015
Seria: Narodziny świata
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 235x235 mm
Cena: 40,00 zł
Wydawnictwo: Klinika Języka
ISBN: 9788364197192
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Uprawiamy tutaj pewną narrację, daleką od lewicowej, narrację, którą ja w swojej nieopisanej pysze i zadufaniu nazywam po prostu polityką historyczną. Czynimy to za pomocą książek i komiksów, a także za pomocą produktów hybrydalnych, szalenie popularnych, które zwiemy memiksami. I oto przyszedł czas na prezentację kolejnego z nich.

Przed Państwem, kolejna, nie druga chronologicznie, ale trzecia część cyklu "Narodziny świata". Nosi ona tytuł Świat w ciemnościach i opowiada o latach po II wojnie światowej w Polsce i na świecie. Akcenty naszej polityki historycznej są rozłożone tak, by nikt absolutnie, czy to z wrodzonej głupoty, czy z powodu obaw o swoją pozycję towarzyską, nie poszedł naszym tropem. Zaczyna się bardzo ciekawie, ten pan na okładce, pokazany na tle okrwawionej gwiazdy, ten z rewolwerem, który za chwilę wyceluje w widza, to profesor Leszek Kołakowski, kolega uniwersytecki Heleny Wolińskiej-Brus. Został on na wszelki wypadek podpisany, albowiem kiedy wydaliśmy poprzedni, pierwszy album z serii, ten z Józefem Piłsudskim zawiązującym sobie na czole imperialną flagę Japonii, wiele osób pytało mnie kto to taki i czy to aby na pewno jest Wojciech Pijanowski. Teraz wątpliwości nie ma.

Seria będzie kontynuowana i mam nadzieję, że uda nam się ją dociągnąć do czasów bliskich naszej współczesności, czyli przynajmniej do roku 1989, a przy tym opatrzyć komentarzem nie historycznym bynajmniej, ale jak najbardziej współczesnym i demaskatorskim. Celem naszym bowiem jest to, do czego dąży wielu wydawców i autorów czyli mityczne i pożądane przez wszystkich "trafienie do młodzieży".

Gabriel Maciejewski

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-