baner

Komiks

Batman: Mroczny Rycerz #04: Glina

Batman: Mroczny Rycerz #04: Glina

Scenariusz: Gregg Hurwitz
Rysunki: Alberto Ponticelli, Alex Maleev, Cliff Richards
Okładka: Alex Maleev
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2016
Seria: Batman: Mroczny Rycerz, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Batman: The Dark Knight #4: Clay
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 176
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328118096
WASZA OCENA
5.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Gotham City nie ma chwili spokoju – kiedy tylko jedno niebezpieczeństwo zostaje zażegnane, od razu pojawia się kolejne. Tym razem po ulicach miasta szaleje Clayface, złoczyńca potrafiący zmieniać postać. Dokonuje on serii zuchwałych rabunków, po czym zabija swoich wspólników. Początkowo nawet Batman wydaje się bezradny wobec takiego przeciwnika, lecz udaje mu się złapać zmiennokształtnego bandytę. Jednak to dopiero początek rozgrywki z Clayface’em, który nie zamierza pozostać uwięziony w Arkham. Przy okazji poznajemy ciekawą historię dzieciństwa i młodości superłotra, dzięki czemu możemy zrozumieć motywy jego postępowania. Aby ostatecznie pokonać złoczyńcę, Mroczny Rycerz będzie musiał rozszyfrować jego powiązania z najdziwniejszymi postaciami ciemnej strefy Gotham...

W drugim pojedynku Batman zmierzy się z najnowszym Man-Batem – znacznie potężniejszym i straszniejszym od każdego wcześniejszego wcielenia tej istoty.

Twórcą większości scenariuszy do serii Batman – Mroczny Rycerz jest Gregg Hurwitz, ceniony powieściopisarz (cykl thrillerów Tim Rackley) i scenarzysta komiksowy (Wolverine, Punisher). W tym tomie rysunkami zajęli się tak znani graficy: jak Alex Maleev (Daredevil, New Avengers, Hellboy & the BPRD) i Ethan Van Sciver (Green Lantern: Rebirth).

[opis wydawcy]

Recenzja

Łabędzi śpiew, Karol Sus

Galerie

Batman: Mroczny Rycerz #04: Glina Batman: Mroczny Rycerz #04: Glina Batman: Mroczny Rycerz #04: Glina

Tagi

Batman N52

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-