Komiks

Suicide Squad. Oddział Samobójców #01: Nadzorować i karać

Suicide Squad. Oddział Samobójców #01: Nadzorować i karać

Scenariusz: Matt Kindt, Ales Kot
Rysunki: Neil Googe, Carmen Carnero, Sami Basri, Rick Leonardi, Patrick Zircher
Okładka: Jason Pearson
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2016
Seria: Suicide Squad, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Suicide Squad Vol 4 Discipline & Punish
Rok wydania oryginału: 2014
Wydawca oryginału: DC
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 144
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-281-1693-1
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Album zawiera wybór opowieści o drużynie Suicide Squad (Oddziale Samobójców), do której należy wiele postaci znanych z wydawanych w Polsce komiksów rozgrywających się w Gotham City.

W zakładzie karnym Belle Reve naczelnik Amanda Waller tworzy na zlecenie rządu oddział uderzeniowy do wykonywania misji samobójczych. Wybiera do niego nieprzeciętnie uzdolnionych przestępców, takich jak Deadshot, szaleńców w typie Harley Quinn czy potwory jak King Shark. Waller musi zapanować nad zbieraniną postaci, które nie widzą sensu w przestrzeganiu zasad praworządności, a w dodatku mają własne cele, całkowicie rozbieżne z misją grupy. I pani naczelnik znajduje na to sposób – na swego pomocnika w dowodzeniu Suicide Squad wyznacza przestępcę będącego zarówno szaleńcem, jak i seryjnym mordercą – Jamesa Gordona juniora...

Scenariusz głównej opowieści napisał czeski autor Ales Kot (Zero, Secret Avengers, Bucky Barnes), a historii pobocznych – Amerykanin Matt Kindt (Revolver, Sweeth Tooth, Men of War). Głównym rysownikiem serii jest Patrick Zircher (Nightwing, Iron Man, Thunderbolts).

Bohaterów Suicide Squad zobaczymy w filmie Legion Samobójców, którego premiera została zapowiedziana na początek sierpnia 2016.

[opis wydawcy]

Recenzja

Oddział bez celu, Tomasz Kleszcz

Galerie

Suicide Squad. Oddział Samobójców #01: Nadzorować i karać Suicide Squad. Oddział Samobójców #01: Nadzorować i karać Suicide Squad. Oddział Samobójców #01: Nadzorować i karać Suicide Squad. Oddział Samobójców #01: Nadzorować i karać

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-