Komiks

Kryzys na Nieskończonych Ziemiach

Kryzys na Nieskończonych Ziemiach

Scenariusz: Marv Wolfman
Rysunki: George Perez
Tusz: Dick Giordano, Jerry Ordway, Mike DeCarlo
Kolor: Anthony Tollin, Tom Ziuko, Carl Gafford
Okładka: Alex Ross, George Perez
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2016
Seria: DC Deluxe
Tytuł oryginału: Crisis on Infinite Earths
Rok wydania oryginału: 1985-86
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 180x275 mm
Stron: 392
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116603
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Zbiorcze wydanie bestsellerowej serii, która w latach 80. XX wieku całkowicie zmieniła i usystematyzowała uniwersum superbohaterów wydawnictwa DC Comics. Do dziś jest uważana za jeden z kamieni milowych w rozwoju amerykańskiej sztuki komiksowej.

Na początku czasów istniał wszechświat, który został podzielony na wiele alternatywnych wszechświatów istniejących obok siebie w różnych wymiarach. Na każdym z nich historia potoczyła się nieco inaczej. Kiedy w pewnym momencie niektóre rzeczywistości nawiązały ze sobą kontakt, okazało się, że istnieje kilku Supermanów, kilku Batmanów, kilku Lexów Luthorów... I stan ten trwałby nadal, gdyby nie Antymonitor, wszechwładny złoczyńca z wszechświata całkowicie odmiennego, gdyż złożonego z antymaterii. Kiedy już podbił całe swoje uniwersum, postanowił zniszczyć wszystkie globy z wszechświatów alternatywnych. Tak rozpoczyna się monumentalna opowieść o walce setek superbohaterów z różnych rzeczywistości o ocalenie znanych nam wszechświatów. Ta totalna wojna zmieni wszystko.

Scenariusz serii napisał jeden z najsławniejszych amerykańskich twórców komiksowych Marv Wolfman (Green Lantern, Fantastyczna Czwórka, The New Teen Titans), a rysunki są dziełem nie mniej znanego grafika George’a Péreza (JLA, Firestorm, The New Teen Titans).

[opis wydawcy]

Recenzja

Koniec pewnej epoki, Przemysław Pawełek

Galerie

Kryzys na Nieskończonych Ziemiach Kryzys na Nieskończonych Ziemiach Kryzys na Nieskończonych Ziemiach

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-