reklama

Komiks

Dawni mistrzowie. Komedia rysowana przez Mahlera

Dawni mistrzowie. Komedia rysowana przez Mahlera

Scenariusz: Thomas Bernhard
Rysunki: Nicolas Mahler
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2016
Tytuł oryginału: Alte Meister: Komödie. Gezeichnet von Mahler
Tłumaczenie: Marek Kędzierski
Druk: dwukolorowy
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165 x 235 mm
Stron: 156
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 9788380693395
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Thomas Bernhard i komiks? Mahler, jeden z najciekawszych europejskich twórców komiksu alternatywnego, stworzył fantastyczne dzieło – komiksową adaptację słynnego dzieła austriackiego mistrza, Dawni mistrzowie.

Reger jest zmagającym się z chorobą płuc krytykiem sztuki o filozoficznym i mocno pesymistycznym uosobieniu. Pracuje dla „Timesa” i już od 30 lat, co drugi dzień przesiaduje na ławce w Muzeum Historii Sztuki przed obrazem 'Siwobrody mężczyzna' Tintoretta. Wyjątkami są poniedziałki, kiedy to muzeum jest zamknięte dla zwiedzających. W muzeum Reger rozmyśla, krytykuje i odsłania wszystkie niegodziwości na świecie, a zwłaszcza w jego rodzinnym kraju, Austrii. Oprócz Regera w historii występują Irsigler - muzealny dozorca i Atzbacher, równie jak Reger krytycznie nastawiony do rzeczywistości narrator.

Ta filozoficzna przypowieść uważana jest za jedno z najważniejszych dzieł Bernharda. Komiks stworzony z Mahlerem jest równie zabawny a wyjątkowy styl niemieckiego rysownika dodatkowo wzmacnia przesłanie opowieści.

Czy można 300 stronnicowa powieść przenieść za pomocą kilku pociągnięć pędzla? Mahler się odważył i sztuka ta udała mu się znakomicie.

Philipp Haibach, DIE WELT

Nicolas Mahler (ur. 1969) - wiedeńczyk, swoje satyry publikował w większości ważnych europejskich gazetach, a jego komiksy są wydawane na całym świecie. Polski czytelnik miał okazję poznać Mahlera dzięki takim komiksom jak Pragnienie i Samotność rajdowca.

[opis wydawcy]

Recenzja

Czymże jest sztuka?, Przemysław Pawełek

Galerie

Dawni mistrzowie. Komedia rysowana przez Mahlera Dawni mistrzowie. Komedia rysowana przez Mahlera Dawni mistrzowie. Komedia rysowana przez Mahlera

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-