baner

Komiks

Patience

Patience

Scenariusz: Daniel Clowes
Rysunki: Daniel Clowes
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2016
Tytuł oryginału: Patience
Wydawca oryginału: Fantagraphics
Tłumaczenie: Wojciech Góralczyk
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 200 × 260 mm
Stron: 184
Cena: 79,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-31-4
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Daniel Clowes, jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców komiksów, wraca po pięcioletniej przerwie z nową powieścią graficzną – najambitniejszym albumem w dotychczasowej karierze wielokrotnie nagradzanego na całym świecie artysty.

„Patience” – tytuł pochodzi od imienia bohaterki – to opowieść o zemście, dziejąca się w świecie przyszłości. Jack, centralna postać komiksu, stracił miłość swojego życia w wyniku tajemniczej zbrodni. To wydarzenie wpłynęło destrukcyjnie na całe jego życie, więc gdy wiele lat później trafia mu ręce specyfik pozwalający na podróż w czasie nie zastanawia się długo – wraca w przeszłość, by uratować ukochaną i… siebie. Ale niesamowitych konsekwencji tej decyzji nie jest w stanie przewidzieć.

Clowes bawi się ze schematami opowieści gatunkowych i oczekiwaniami czytelnika. Łączy historię miłosną z kryminałem i szaloną podróżą w czasie. Zaskakuje ze strony na stronę, tworząc poruszającą, pełną akcji, ale i czarnego humoru opowieść, którą krytycy już dziś uważają za najlepsze dzieło autora m.in. „Ghost World” i „Davida Boringa”.


[opis wydawcy]

Recenzja

Co byś zmienił/a, mogąc cofnąć czas?, Przemysław Pawełek

Galerie

Patience Patience Patience Patience Patience

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-