baner

Komiks

Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu

Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu

Scenariusz: Michel Kichka
Rysunki: Michel Kichka
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2016
Tytuł oryginału: Deuxième génération. Ce que je n’ai pas dit à mon père
Rok wydania oryginału: 2012
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Karolina Czerska
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 210 × 270 mm
Stron: 112
Cena: 40,00 zł
Wydawnictwo: MOCAK
ISBN: 978-83-62435-15-9
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Komiks Michela Kichki to autobiograficzna opowieść, w której przywołuje on – czasem w zabawny bądź ironiczny sposób – decydujące momenty ze swojego dzieciństwa, młodości i dorosłego życia w cieniu Shoah.

Ten wybitny izraelski karykaturzysta i wykładowca akademicki jest synem człowieka, który jako jedyny spośród najbliższych krewnych przeżył wojnę. Ojciec Kichki po kilku latach więzienia w obozach koncentracyjnych powrócił do ojczystej Belgii. Urodziły mu się dwie córki i dwóch synów. Jego doświadczenia wojenne były dla dzieci ciężarem, od którego próbowały się wyzwolić – każde na swój sposób. Powieść graficzna Kichki jest wyjątkowa i wzruszająca – przedstawia bowiem przeżycia człowieka w szczególny sposób doświadczonego przez historię.

Oryginalne rysunki do pierwszego francuskiego wydania komiksu były prezentowane w MOCAK-u w ramach wystawy Polska – Izrael – Niemcy. Doświadczenie Auschwitz w 2015 roku.


[opis wydawcy]

Galerie

Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-