baner

Książka

O rety! Przyroda

O rety! Przyroda

Autor: Tomasz Samojlik
Okładka: Tomasz Samojlik
Ilustracja: Tomasz Samojlik
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2016
Seria: O rety!
Oprawa: twarda
Format: 27×37 cm
Stron: 96
Cena: 59,00 zł
Wydawnictwo: Multico
ISBN: 978-83-7763-341-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
„O rety! Przyroda” składa się z 42 tętniących życiem plansz rysunkowych. Niezwykle wciągające, zabawne i pomysłowe rysunki Tomasza Samojlika objaśniają, jak toczy się życie naszej rodzimej przyrody. Jak niewiarygodnie zmienia się las, łąka, jezioro, góry i miasto od wiosny do zimy. Gdzie na świat przychodzą młode wilki, jak wyglądają podziemne korytarze kreta, co robią nietoperze w ciemnej jaskini? Kto składa zielonkawe jaja, które zwierzęta hibernują, kto jest królem bagien? Na te pytania i wiele innych z łatwością można znaleźć odpowiedzi, uważnie przyglądając się rysunkom i czytając krótkie objaśnienia.

Książka ta należy do rzadkiej grupy publikacji, które bawiąc uczą i ucząc bawią, a to dzięki przezabawnym „wypowiedziom“ zwierząt, nawiązującym do ich życia. W „dymkach“ zamieszczone są dialogi zwierząt, z których można dowieć się, o czym rozmawiają, o co się kłócą i co je bawi?

Dodatkowo na każdej planszy autor ukrył inne zwierzę, które podpatruje, co dzieje się w przyrodzie. Nazwa tego zwierzęcia pojawia się zawsze pismem półgrubym w tekście wprowadzającym do planszy. Zadaniem czytelników jest znalezienie wszystkich ukrytych bohaterów.

„O rety! Przyroda“ robi wrażenie swym dużym formatem i merytoryczną zawartością. To bogactwo informacji, szczegółów i ciekawostek przyrodniczych w doskonałej i dowcipnej formie rysunkowej. Świetnie nadaje się do wspólnego oglądania i czytania przez całą rodzinę.

[opis wydawcy]

Galerie

O rety! Przyroda O rety! Przyroda O rety! Przyroda O rety! Przyroda O rety! Przyroda

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-