Komiks

Mark Knopfler. Życie dla muzyki #1: Od Marka Knopflera do Dire Straits

Mark Knopfler. Życie dla muzyki #1: Od Marka Knopflera do Dire Straits

Scenariusz: Franck Thuillier
Rysunki: Franck Thuillier
Publicystyka: Franck Thuillier, Pierre Kajko
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2015
Tłumaczenie: Pierre Kajko
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 64
Cena: 65,00 zł
Wydawnictwo: Studio Nagrań Dźwiękowych TAMBURO
ISBN: 978-83-941954-0-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W pierwszym tomie poznacie prawdziwą historię Marka Knopflera, od dnia jego narodzin w Glasgow, do powstania zespołu Dire Straits w Deptford.

Od jego pierwszych gitarowych akordów do nagrania albumu Communiqué na wyspach Bahama. Podążając za nim krok w krok, odkryjecie człowieka prostego i gitarzystę legendę.

*  *  *

...U zbiegu dwóch moich pasji jakimi są muzyka i rysunek, w roku 1995 zaistniał projekt, który żyje i dojrzewa w miarę moich badań i poszukiwań. Jest to szczegółowo i gruntownie udokumentowana, ilustrowana biografia Marka Knopflera - wokalisty, autora tekstów i gitarzysty Dire Straits - przedstawiona w formie komiksu. Będzie wydana w kilku tomach, jednak dziś nie mogę podać konkretnej daty publikacji kolejnej części. Pozycja ta jest - Jak muzyka Marka Knopflera - dziełem, które wykracza poza klasyfikacje: zarówno w zakresie literackim i obrazowym, jak i dziennikarstwa, ilustracji, komiksu i muzyki. Za pośrednictwem jego agenta Paula Crockforda zwróciłem się do Marka Knopflera o autoryzację. Muzyk, a także wielu z jego współpracowników, podkreślało już wartość artystyczną tego projektu. Mark przeczytał angielską wersję, przetłumaczoną na jego prośbę, i przekazał mi uwagi, które pozwoliły poprawić drobne błędy, wynikające z wcześniej opublikowanych źródeł.

Czuję się zaszczycony tym, co mi powiedział; było to najważniejsze zatwierdzenie mojej pracy.

Franck Thuillier

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-