baner Waneko

Komiks

Bler #5: Człowiek ze światła

Bler #5: Człowiek ze światła

Scenariusz: Rafał Szłapa
Rysunki: Rafał Szłapa
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Bler
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 48
Cena: 36,00 zł
Wydawnictwo: Blik Studio
ISBN: 978-83-931632-6-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Bler dociera do ruin Krakowa. Jest zdeterminowany by pomóc pewnej samotnej kobiecie w odnalezieniu jej pogrzebanego pod ruinami dziecka. Tymczasem ośmieszony i skompromitowany senator Rymiński poprzysięga mu zemstę. Przekonany, że samobójcza misja Blera świadczy o jego obłędzie, wykorzystuje swoje wpływy i podejmuje działania mające na celu likwidację bohatera. Sytuacja się komplikuje, kiedy pośród radioaktywnych zgliszczy do stawki dołączają nowi gracze...

*  *  *

"Talent do rysowania Blera jest ukryty u Rafała pod niezwykle skromną i ciekawą osobowością. To niezwykle ciepły facet, który robi to co kocha. Wspierać takie projekty po prostu MUSIMY, żeby nasza krajowa scena komiksowa pokazała światu jaki mamy wysoki poziom!"

Michał Wawrzyniak

"Jestem z Blerem prawie od początku, pamiętam wywiad, w którym Rafał poddawał wątpliwość powstanie drugiej części. W tej chwili czekamy na piątą i jest to prawdopodobnie jeden z najważniejszych komiksów fali "postprodukcji".

Bartek Biedrzycki

"Moja relacja z Blerem jest bardzo osobista. Byłem przy jego narodzinach. No, prawie. Ale stałem tuż obok, naprawdę! Kiedy Rafał Szłapa postanowił wziąć się na poważnie za serię o swoim superbohaterze to kultura gniewu miała ją początkowo wydawać. A ja, poproszony przez Rafała, pomagałem już przy scenariuszu. Zgłaszałem swoje uwagi, poprawki i takie tam. Część nawet została uwzględniona. Ostatecznie KG Blera nie wydała, ale bardzo się cieszę, że Rafał nie zrezygnował i samodzielnie wydaje kolejne tomy tej opowieści, która ma szansę stać się najdłuższą i najpopularniejszą polską serią komiksową XXI wieku. I Wy możecie w tym pomóc!"

Szymon Holcman

[opis wydawcy]

Recenzja

Z końcem świata mu do twarzy, Krzysztof Tymczyński

Galerie

Bler #5: Człowiek ze światła Bler #5: Człowiek ze światła Bler #5: Człowiek ze światła

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

AnonimowyGrzybiarz -

Na blogu kilka słów o najnowszym tomie Blera:

http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/11/bler-czowiek-ze-swiata-i-ash-vs-evil.htmlA także konkurs, w którym można wygrać dwa najnowsze tomy z autografami:

https://www.facebook.com/AnonimowyGrzybiarz92/