baner

Komiks

eMeFKa news - Komplet 2002-2015

eMeFKa news - Komplet 2002-2015

Autor: Robert Trojanowski, Jarek Obważanek, Paweł Kwiatkowski, Maciej Pałka
Okładka: Michał Arkusiński
Wydanie: I zebrane
Data wydania: Styczeń 2015
Redaktor naczelny: Piotr Kasiński
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 170x240 mm
Stron: 156
Cena: 20
Wydawnictwo: eMeFKa News
Dziennik Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
„eMeFKa News” to ulotny dziennik łódzkiego festiwalu komiksu. Powołał go do życia w 2002 roku Piotr Kasiński - z wykształcenia dziennikarz, przez wiele lat czynnie uprawiający profesję żurnalisty, obecnie odpowiadający za komiksową część programu MFKiG. W przygotowywaniu numerów „eMeFKi” od początku czynnie brali udział Robert Trojanowski (krakowski rysownik i ilustrator) oraz Jarek Obważanek z Rzeszowa (m.in. twórca serwisu komiksowego Wrak.pl). Z czasem do zasadniczego składu redakcji dołączyli Paweł Kwiatkowski (grafik i malarz, pracownik łódzkiej ASP) oraz Maciej Pałka (lubelski twórca komiksowy).

„eMeFKa” to 4-stronicowa gazetka (choć kilka wydań było 2-stronicowych) w formacie A4, powielana na ksero, ukazująca się w festiwalowe dni kolejnych edycji MFKiG. Redakcja przygotowała też kilka wydań specjalnych, rozdawanych na łódzkich Targach Komiksu oraz Warszawskich Spotkaniach Komiksowych. W sumie, do 2014 roku, ukazało się 36 wydań „eMeFKi News”. W antologii znajdą się dwa dodatkowe, premierowe, niekserowane numery – jeden opatrzony datą: grudzień 2014, a drugi: 17.01.2015.

Festiwalowy dziennik jest kopalnią interesujących faktów z historii MFKiG. Łamy pełne są mniej lub bardziej zabawnych tekstów oraz niezliczonej liczby rysunków – nie tylko autorstwa członków redakcji, ale także wielu zaproszonych gości. Numery „eMeFKi” przygotowywane były nocami w trakcie trwania festiwalu, przy użyciu komputera, drukarki, nożyczek, kleju, taśmy samoprzylepnej, markerów i cienkopisów.

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-