reklama

Komiks

Kolor powietrza

Kolor powietrza

Scenariusz: Enki Bilal
Rysunki: Enki Bilal
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2015
Seria: Mistrzowie Komiksu
Tytuł oryginału: La couleur de l'air
Rok wydania oryginału: Casterman
Wydawca oryginału: 2014
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 240x320 mm
Stron: 96
Cena: 79,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Kontynuacja ukazanych w albumach Animalz i Julia & Roem przyszłych losów Ziemi nawiedzonej apokaliptycznymi katastrofami.

Autorem cyklu jest jeden z najwybitniejszych twórców komiksu europejskiego Enki Bilal.

Świat się skończył. Nie na skutek III wojny światowej, której wszyscy się spodziewali, ale w wyniku serii kataklizmów niszczących wszelkie ślady cywilizacji. Ziemia, wody i powietrze nieustannie się zmieniają, jakby wypróbowywały formy, w których odrodzą się w odnowionej rzeczywistości. Garstka ocaleńców zawdzięcza życie interwencji nieznanych sił przyrody. Teraz przeznaczenie wiedzie ich różnymi drogami w jedno miejsce. Nie mają pojęcia, co ich czeka. Stopniowo tracą pamięć. Tylko niektórzy domyślają się, że to sama planeta pragnie się oczyścić, aby doprowadzić do nowego początku ziemskiego życia. Mroczna i niepokojąca historia Bilala jest artystycznym głosem sprzeciwu wobec technologicznego i odczłowieczającego kierunku rozwoju naszej cywilizacji.

Enki Bilal, z pochodzenia Jugosłowianin, jest jednym z najważniejszych twórców komiksu frankofońskiego. Jego nowatorskie cykle Trylogia Nikopola i Tetralogia Potwora okazały się ogromnymi sukcesami artystycznymi i komercyjnymi. Na podstawie pierwszej z tych serii Bilal - jako reżyser - nakręcił film kinowy Immortal - Kobieta pułapka.

[opis wydawcy]

Galerie

Kolor powietrza Kolor powietrza Kolor powietrza

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-