baner

Komiks

Szpon #02: Upadek sów

Szpon #02: Upadek sów

Scenariusz: James Tynion IV, Tim Seeley, Marguerite Bennett, Christy Marx
Rysunki: Miguel A. Sepulveda, Emanuel Simeoni, Jorge Lucas, Szymon Kudrański, Graham Nolan, Romano Molenaar, Scott McDaniel, Jonathan Glapion
Kolor: Rain Beredo, Chris Sotomayor, Jeromy Cox, Brett Smith
Okładka: Ken Hunt, Brett Smith
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2015
Seria: Szpon, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Talon, Vol. 2: Fall of the Owls
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 256
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-281-0259-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Druga i ostatnia część miniserii ukazującej prawdziwe oblicze Gotham City.

Niewiele osób wie, że miasto Batmana od chwili swego założenia rządzone jest przez Trybunał Sów, tajną organizację ludzi bogatych i wpływowych. Calvin Rose był niegdyś jednym ze Szponów, czyli zabójców na usługach Trybunału. Nim jednak popełnił pierwsze morderstwo na zlecenie, posłuchał sumienia i wyzwolił się spod władzy Sów. Uciekł z Gotham i przez kilka lat ukrywał się w różnych miastach Ameryki. Musiał jednak wrócić, aby chronić bliskie sobie osoby, a także wspomóc tajemniczego starca w zemście na Sowach. Sprawy nie potoczyły się jednak po jego myśli, gdyż Trybunał odradza się po każdym ciosie, a co gorsza potrafi ożywiać i wysyłać do walki dawne Szpony. Wydaje się, że Rose nie ma z nimi żadnych szans... A jak zachowa się Batman, który wprawdzie poluje na członków Trybunału, lecz jednocześnie nie zamierza tolerować w swoim mieście bezwzględnie działającego byłego Szpona? Do gry o władzę nad Gotham włącza się także wróg Nietoperza, mocarny Bane, który stoi na czele całej armii złoczyńców!

Autorami tomu Szpon: Upadek Sów są scenarzysta James Tynion IV (Batman) oraz rysownicy Miguel Sepulveda (Red Lanterns), Szymon Kudranski (Detective Comics) i Emanuel Simeoni (True Blood: French Quarter). Historię główną wzbogacono o dwie krótkie opowieści.

[opis wydawcy]

Recenzja

Bez pazura, Karol Sus

Galerie

Szpon #02: Upadek sów Szpon #02: Upadek sów Szpon #02: Upadek sów

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-