Komiks

Millennium #1: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - Księga I

Millennium #1: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - Księga I

Scenariusz: Denise Mina
Rysunki: Leonardo Manco, Andrea Mutti
Okładka: Lee Bermejo
Wydanie: II
Data wydania: Maj 2013
Seria: Millennium
Tytuł oryginału: The Girl with the Dragon Tattoo - Book I
Rok wydania oryginału: 2012
Wydawca oryginału: DC Vertigo
Druk: kolor
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 168 x 275 mm
Stron: 144
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Czarna Owca
ISBN: 978-83-7554-54-49
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pierwsza z dwóch ksiąg komiksu opartego na podstawie pierwszej części bestsellerowej trylogii Stiega Larssona Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet.

Scenariusz komiksu stworzyła szkocka pisarka Denise Mina, w Polsce ukazały się jej powieści Pole krwi, Martwa godzina i Ostatnie tchnienie.

Za grafikę odpowiadają artyści: Argentyńczyk Leonardo Manco znany z rysunków do Hellstorm, Blaze of Glory, Apache Skies czy słynnego Hellblazer oraz Włoch Andrea Mutti, autor ilustracji do komiksów: The Executor, DMZ, Iron Man Zombie czy XMAN Prelude.

Pewnego wrześniowego dnia 1966 roku szesnastoletnia Harriet Vanger znika bez śladu. Blisko czterdzieści lat później znany dziennikarz Mikael Blomkvist otrzymuje nietypowe zlecenie od Henrika Vangera. Stojący na czele wielkiego koncernu magnat przemysłowy prosi dziennikarza o napisanie kroniki rodzinnej. Okazuje się, że to tylko pretekst do rozwiązania zagadki tajemniczego zaginięcia Harriet. Skazany za zniesławienie redaktor Millennium, przechodzi kryzys i rezygnuje z obowiązków zawodowych. Podejmuje się niezwykłego zlecenia, opuszcza Sztokholm, by zamieszkać w niewielkiej wiosce na północy kraju. Po pewnym czasie dołącza do niego młoda ekscentryczna hakerka Lisbeth Salander. Blomkvist i Salander tworzą niezwykły team. Razem błyskawicznie wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.

* * *

Stieg zawsze lubił komiksy. To będzie ekscytujące przeżycie, zobaczyć jak jego niezapomniani bohaterowie ożywają na kartach komiksu.

Joakim Larsson, młodszy brat pisarza

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-