baner

Komiks

Wampir

Wampir

Scenariusz: Joann Sfar
Rysunki: Joann Sfar
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2014
Tłumaczenie: Jakub Jankowski, Katarzyna Sajdakowska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 220 x 240 mm
Stron: 216
Cena: 110,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-88-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Wampir Fernand jest niepoprawnym romantykiem, który zwykł gryźć swoje ofiary tylko jednym kłem, aby nie pozostawić zbyt wiele śladów, na niczego nieświadomej ofierze. Jego problemem nie są jednak łowcy wampirów, a trudności z wyrażeniem własnych myśli oraz wybraniem jednej z dziewczyn, która odwzajemni jego miłość.

"Wampir" to bestiariusz miłości, tej, która napędza wampiry, ludzi drzewa, początkujące czarownice i golemy. Cała populacja niezwykłych stworzeń, przewijających się na łamach książki, nie szerzy postrachu i grozy, ale z pasją poszukuje swoich bratnich dusz. Historie te opowiadane są z dużą dozą romantyzmu i humoru, które zawierają w sobie sporo z telewizyjnego sitcomu i książkowych baśni. Komiks porusza uniwersalne dla każdego czytelnika tematy - miłość, stratę, pożądanie i zmysłowość. Joann Sfar w swoim komiksie nawiązuje do dziedzictwa artystycznego takich twórców jak Sempé i Quentin Blake, doskonale wplatając znane już im idee i naturalność w swój współczesny styl.

"Wampir" to tygiel postaci Sfara, które pojawiają się tu znienacka wyrwane ze swoich opowieści, ale w dalszym ciągu są tak samo autentyczne jak w pierwotnych komiksach, jak choćby obecny tu Profesor Bell. Opowieść o Wampirze była szeroko omawiana w wysokonakładowej prasie francuskiej, m.in. w "Le Monde" i "Le Figaro".

Joannowi Sfarowi (Nicea, 1971) najbliżej do statusu gwiazdy rocka wśród autorów komiksów w Europie. A właśnie "Wampir" dał mu platynową płytę na frankofońskim rynku. Polska ekskluzywna wersja albumu oparta jest na wydaniach hiszpańskim i niemieckim. Na 2015 rok planujemy zamykający serię ekskluzywny album "Aspirine".

[opis wydawcy]

Recenzja

Wampir na ścieżkach miłości, Łukasz Słoński

Galerie

Wampir Wampir Wampir Wampir Wampir Wampir

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-