baner

Komiks

Szkoła przetrwania

Szkoła przetrwania

Scenariusz: Marek Parol
Rysunki: Katarzyna Zalepa
Data wydania: 2012
Seria: Nasze Bezpieczeństwo
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 20
Wydawnictwo: Wydawnictwo KP
ISBN: 978-83-924515-8-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Broszura opracowana w formie komiksu pt. "Szkoła przetrwania" powstała w celu upowszechniania wśród dzieci wiedzy o zagrożeniach, które mogą wystąpić w naszym otoczeniu.
Prezentuje treści edukacyjne i przekazuje informacje na temat bezpieczeństwa pożarowego, zagrożeń powodowanych przez powódź, silny wiatr, burzę oraz środki trujące. Zawiera również informacje nt. tworzenia rodzinnego planu bezpieczeństwa oraz zasad alarmowania służb ratowniczych.
Treści zawarte w broszurze uczą, jak powinno zachować się dziecko, gdy znajdzie się w niebezpieczeństwie.
Książeczka przeznaczona jest dla dzieci, które chcą wiedzieć jak zachować się podczas różnych zagrożeń, z którymi mogą zetknąć się każdego dnia.
Broszura adresowana jest dla dzieci w wieku od lat 6 do lat 13.
Wskazane jest, aby dzieci nie posiadające umiejętności czytania, poznawały treści edukacyjne zawarte w książeczce z osobą, która przeczyta teksty.
Broszura zawiera 16 stron formatu A4.

Treść broszury:
Drużyna harcerzy spędza wakacje na obozie nad jeziorem. Otrzymują ostrzeżenie z Centrum Zarządzania Kryzysowego o nachodzących silnych wichurach i burzach. Druh drużynowy podejmuje decyzję o ewakuacji drużyny z terenu zagrożonego. Podczas jazdy samochodem harcerze rozmawiają, jak należy zachować się w obliczu różnych zagrożeń. Opowiadają o zdarzeniach, w których uczestniczyli i niebezpieczeństwach wynikających z tych zdarzeń oraz w jaki sposób należy zachować się, gdy dziecko znajdzie się w ich otoczeniu.

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-