baner

Komiks

V jak Vendetta

V jak Vendetta

Scenariusz: Alan Moore
Rysunki: David Lloyd
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Wrzesień 2014
Seria: V jak Vendetta, Kanon komiksu
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 296
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-281-0263-7
WASZA OCENA
9.50
Średnia z 2 głosów
TWOJA OCENA
9 /10
Zagłosuj!
"Dobry wieczór, mieszkańcy Londynu. jest godzina dziewiąta. słuchacie głosu fatum... Mamy dziś piąty listopada 1997 roku... Informuje się mieszkańców Londynu, że rejony Brixton i Streatham zostały dziś ogłoszone strefami kwarantanny. radzi się unikać tych okolic ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa... Dziś rano policja przeszukała 17 domów w rejonie Birmingham, najprawdopodobniej demaskując poważny spisek terrorystyczny. 20 podejrzanych, w tym 8 kobiet, znajduje się obecnie w areszcie, oczekując na proces... Ładna pogoda utrzyma się do godziny 00:07., kiedy rozpocznie się ulewa trwająca do godziny 1:30 w nocy... Życzymy miłego wieczoru"

Przerażająca i jednocześnie wyjątkowo przemyślana opowieść o wyrzeczeniu się wolności i własnej świadomości w totalitarnym świecie. V jak vendetta jest kroniką wprowadzającą nas w zakamarki świata pełnego desperacji i dręczącej tyranii. Praca pełna wartości i inteligencji, V jak vendetta jest tym wszystkim czym komiks z założenia nie miał być. Anglia Zwycięży.

[opis wydawcy]

Recenzja

Pochwała łotrostwa, Karol Sus

Galerie

V jak Vendetta V jak Vendetta V jak Vendetta

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

John Constantine -

Jeden z moich ulubionych. Porusza ważne kwestie - od polityki, przez tęsknotę za wolnością, aż do zemsty. Bardzo na czasie zważywszy na to, co obecnie dzieje się w Polsce. Czasem zastanawiam się czy ta pozycja nie zrobiła ze mnie anarchisty:) W każdym razie komiks z najwyższej półki - polecam.