Komiks

Herma św. Zygmunta

Herma św. Zygmunta

Scenariusz: Bartek Biedrzycki, Andrzej Stański
Rysunki: Maciej Pałka
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2014
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 28
Cena: 10 zł
Wydawnictwo: Dolna Półka, Konstanciński Dom Kultury
ISBN: 978-83-63963-73-6
nr albumu: 031
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Król Kazimierz ufundował hermę dla relikwii św. Zygmunta w podzięce za oszczędzenie Polski przed Czarną Śmiercią. Krakowski kupiec wiślany, Mikołaj Trethelu, wyrusza spod Wawelu, aby hermę dostarczyć Wisłą do Płocka, gdzie znajdują się szczątki burgundzkiego króla-męczennika. Wraz z nim płynie jego syn, Marek, do którego dołącza Jadwiga, córka rycerza Stanisława z Cieciszewa. Rozwścieczony perspektywą mezaliansu z plebsem ojciec rusza w pościg za wyprawą rzeczną.

W tej niezwykłej opowieści historia przeplata się z wyobraźnią, a fakty z fikcją. Autentyczne postacie i zdarzenia wplecione zostają w sensacyjną fabułę, w której kwitnie miłość, leje się krew i dzwoni pieniądz w kiesie, a wszystko to w niezwykłych krajobrazach wiślanych.

Pomysłodawcą komiksu był Andrzej Stański, żeglarz wiślany, organizator dorocznego Flis Festiwalu w Gassach k/ Konstancina-Jeziorny. Scenariusz napisał scenarzysta i publicysta komiksowy Bartek Biedrzycki (m.in. magazyn Kolektyw, Gniazdo Światów, Spełniony sen – rzecz o hrabim Witoldzie Skórzewskim i powstaniu Konstancina), zaś ilustracje wykonał lubelski twórca i animator kultury Maciek Pałka.

Komiks będzie mieć swoją premierę w czasie Flis Festiwalu 2014 w Gassach.

[opis wydawcy]

Galerie

Herma św. Zygmunta Herma św. Zygmunta Herma św. Zygmunta

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-