Nowe Teksty

Nightwing #02: Blüdhaven, Tom Taylor [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Okładka miesiąca: marzec-maj 2024
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Mity Cthulhu według Lovecrafta [recenzja]
Jak komiks ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Człowiek-wilk

Człowiek-wilk

Scenariusz: Richard Appignanesi
Rysunki: Sława Harasymowicz
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2016
Tłumaczenie: Wojciech Szot, Sebastian Buła
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 170 x 240 mm
Stron: 170
Cena: 59,00 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-64638-12-1
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pacjent Freuda, Siergiej Pankajew przeszedł do historii jako „człowiek-wilk”. Niezwykły opis jego snów oraz oryginalna i odważna ich analiza dokonana przez Freuda w pracy „Z historii nerwicy dziecięcej” odcisnęły piętno na współczesnej kulturze. Wokół wpływu nieuświadomionych treści o seksualnym charakterze na psychikę człowieka powstało dziesiatki książek, filmów czy... komiksów.

W opowieści Sławy Harasymowicz i Richarda Appignanesi podglądamy skomplikowane życie „człowieka-wilka” i jego spotkanie z Freudem, by odkryć źródła szaleństwa.

Styl Harasymowicz jest niezwykły dla komiksowego medium. (...) Jej rysunki są pełne pasji, emocji i zaangażowania. (Eye Magazin)


Forma kolażu ‘o krok od rozpadnięcia się na kawałki’, idealnie wpasowuje się w psychologiczne rozchwianie bohatera, jak i samą psychoanalizę (ArtBazaar)

Sława Harasymowicz - urodzona w Polsce artystka, absolwentka Royal College of Art, doktorantka w londyńskim Fine Art at University of the Arts / Central Saint Martins College of Art and Design. Dwukrotna laureatka The Victoria and Albert Museum Illustration Award, m.in. za okładkę do nowego tłumaczenia na angielski klasycznej książki Puszkina, Eugeniusz Oniegin.
W swoich pracach używa rysunku, fotografii i instalacji, a pytania, które sobie stawia krążą wokół tożsamości i post-pamięci.
W 2014 roku w Muzeum Etnograficznym w Krakowie odbędzie się indywidualna wystawa prac artystki.

Richard Appignanesi - popularny brytyjski pisarz, autor książek o Freudzie jak i powieści fantasy. W Polsce znany dzięki książce „Postmodernizm od podstaw” (tł. Adam Szostkiewicz).

[opis wydawcy]

Galerie

Człowiek-wilk Człowiek-wilk Człowiek-wilk Człowiek-wilk

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-