reklama

Komiks

Polskie pigułki

Polskie pigułki

Scenariusz: Fanny Vaucher
Rysunki: Fanny Vaucher
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2014
Seria: Polskie pigułki
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Cena: 35 zł
Wydawnictwo: Bęc Zmiana,
ISBN: 978-83-62418-29-9
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Fanny Vaucher – autorka niesamowitego bloga o Warszawie Pilules Polonaises, który już w grudniu nakładem wydawnictwa Bęc Zmiany ukaże się w formie książki, tak mówi o swoim projekcie:

Pigułki przeciwbólowe towarzyszyły mi w przeprowadzce ze Szwajcarii do Warszawy – ich biało­‑czerwony kolor jest zupełnie jak flaga Polski. Do dziś ich nie zużyłam, więc rok spędzony tutaj nie był aż tak bolesny.
Zaczęłam prowadzić bloga Pilules polonaises bez refleksji o tym, „dlaczego to robię”, kompletnie spontanicznie, intymnie – dla siebie. Myślę, że na początku właśnie w ten sposób usiłowałam oswoić się z nowym środowiskiem. Ale nie nazwałabym tego terapią, raczej potrzebą zrozumienia, zbudowania więzi emocjonalnej z miejscem, próbą zakorzenienia się i polubienia swojego nowego otoczenia. Przyjechanie do Warszawy jest trochę czymś innym niż na przykład przybycie do San Francisco, bo Warszawa wymaga czasu i cierpliwości i determinacji w odkrywaniu wszystkiego krok po kroku. Po prostu trzeba chcieć się z nią zmierzyć, a nie biernie oczekiwać, że jej piękno rzuci się nam w oczy.

Finansowanie: Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia oraz Instytut Polski w Paryżu

[opis wydawcy]

Komiks ukazał się po polsku i angielsku

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-