Komiks

Miasto z widokiem

Miasto z widokiem

Scenariusz: Elżbieta Żukowska
Rysunki: Jakub Babczyński, Paweł Garwol, Łukasz Godlewski, Tomasz Kleszcz, Łukasz Rydzewski
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2014
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Stron: 164
Cena: 49 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Inne
ISBN: 978-83-64550-00-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
"Miasto z widokiem" to zbiór pięciu opowieści graficznych, których akcja umiejscowiona jest w Gdyni w latach 1926-1937. Nie jest to komiks historyczny sensu stricto, ale opowiadania osadzone są w wiernie oddanych realiach czasu, w który powstawało miasto.

Historie pięciu głównych bohaterów zinterpretowane są kreską pięciu rysowników. Odmienne style graficzne korespondują z różnorodnym klimatem i gatunkiem fabuł. Wszystkie różnice łączy miasto, w którym losy postaci splatają się ze sobą w epizodyczny sposób. Z odrębnych historii tworzy się misterny ciąg zdarzeń z życia miasta i ludzi.

Merytoryczną opiekę nad publikacją sprawowali: od strony formy - dr hab. Jerzy Szyłak profesor Uniwersytetu Gdańskiego, specjalista w dziedzinie badań nad gatunkiem powieści graficznej oraz Dagmara Płaza-Opacka, wybitna historyk i znawczyni dziejów Gdyni, która przez ostatnich 14 lat pełniła funkcję dyrektora Muzeum Miasta Gdyni.

„Miasto z widokiem” ukaże się w 88 rocznicę nadania Gdyni praw miejskich i 94 rocznicę zaślubin Polski z morzem, czyli 10.02.2014.

[opis wydawcy]

Recenzja

Miasto z widokiem, Maciej Pałka

Galerie

Miasto z widokiem Miasto z widokiem Miasto z widokiem Miasto z widokiem Miasto z widokiem Miasto z widokiem Miasto z widokiem Miasto z widokiem Miasto z widokiem Miasto z widokiem

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-