Komiks

Munch

Munch

Scenariusz: Steffen Kverneland
Rysunki: Steffen Kverneland
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2014
Tłumaczenie: Helena Garczyńska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 x 280 mm
Stron: 280
Cena: 126,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-38-5
Komiks nr 136
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Steffen Kverneland stworzył komiksową biografię Muncha korzystając z zapisek autora oraz zapisek z epoki, dotyczących życiu tego malarza. W tej opowieści wyniósł komiks norweski na nowy poziom.

Już na wstępie autor zaznacza, że jest zmęczony biografiami opisującymi obiekt od życia do śmierci, które zazwyczaj są oparte na ograniczonych współczesnych źródłach. Kverneland korzysta tylko z zapisek Muncha i jego współczesnych, ilustruje często bardzo zabawne epizody z życia bohemy artystycznej tamtych czasów, a w całość wplata odniesienia do swego własnego życia.

Dzięki samodzielniej interpretacji dzieł Muncha i narysowaniu ich własnych wersji, komiks ten kipi artystyczną duszą i pokazuje, że ta forma doskonale pasuje do kreowania biografii malarzy. Użycie specjalnych technik pozwala na uzyskanie interesujących i komicznych efektów.

Poza cudowną biografią, dostajemy również doskonały portret artystycznej bohemy Skandynawii na przełomie XIX i XX wieku. Czasów, w których modernizm stworzył i zdefiniował nordyckich artystów. Ta ważna powieść graficzna została nagrodzona licznymi nagrodami literackimi w Norwegii.

[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-