Komiks

Strażnicy - Początek #2: Komediant. Rorschach

Strażnicy - Początek #2: Komediant. Rorschach

Scenariusz: Brian Azzarello
Rysunki: Lee Bermejo, Jeffrey G. Jones
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2013
Seria: Strażnicy - Początek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 256
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6173-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Drugi tom z serii STRAŻNICY – POCZĄTEK, czyli czterech prequeli do Strażników, największego bestsellera wszech czasów z gatunku powieści graficznej!

Przez ponad dwadzieścia lat wcześniejsze losy bohaterów dzieła Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa były tematem wielu dyskusji i domysłów. Teraz wydawnictwo DC Comics zebrało najlepszych twórców w całej branży, by ubarwili świat Strażników. Ten tom zawiera historie Komediant z rysunkami J.G. Jonesa (Final Crisis) oraz Rorschach z rysunkami Lee Bermejo (Joker), obie ze scenariuszami zdobywcy Nagrody Eisnera Briana Azzarello (100 naboi).

Kodeks moralny Edwarda Blake’a, podobnie jak jego poczucie humoru, ma w sobie mroczną dwuznaczność. To człowiek o kontrowersyjnych zasadach i ambicjach, nie ma wątpliwości, że dobrze wykona zadanie... gdy chodzi o brudną robotę. Na polecenie tajnych pracowników rządu podczas międzynarodowego kryzysu Komediant rusza na wojnę, by… zaśmiać się po raz ostatni.

Walter Kovacs od najmłodszych lat wiedział, że ma wrodzone poczucie moralności, nawet w chwilach, gdy brakowało go innym. Sfrustrowany otaczającym go zewsząd złem został stróżem prawa znanym jako Rorschach. W roli zamaskowanego bohatera Walter nie zna żadnych kompromisów i wymierza sprawiedliwość tak, jak uważa za stosowne.

Galerie

Strażnicy - Początek #2: Komediant. Rorschach Strażnicy - Początek #2: Komediant. Rorschach Strażnicy - Początek #2: Komediant. Rorschach

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-