Komiks

Za imperium #2: Kobiety

Za imperium #2: Kobiety

Scenariusz: Merwan, Bastien Vives
Rysunki: Bastien Vives, Merwan
Kolor: Sandra Desmazieres
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2014
Seria: Za imperium
Tytuł oryginału: Pour l'Empire: Les Femmes
Wydawca oryginału: Dargaud
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 220 x 290 mm
Stron: 64
Cena: 37,90 zł
Wydawnictwo: Centrala
ISBN: 978-83-63892-26-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Te samice nie są podobne do żadnej znanej mi kobiety. Są zupełnie inaczej wychowane. Jakikolwiek przyjacielski kontakt z nimi jest niemożliwy. Ich broń i sieci są bardzo dobrej jakości. Mają talent. Swój brak siły rekompensują dużą zręcznością. Ta "wada" świadczy o ich inteligencji. One pragną nas pokonać, tak bardzo, że są groźniejsze niż tysiąc uzbrojonych po zęby mężczyzn!

***

Imperium jest u szczytu swojej potęgi. Żadna armia świata nie jest w stanie przeciwstawić się niepokonanym legionom. W tym czasie kapitan Glorim Cortis otrzymuje rozkaz od Cesarza, aby udać się ze swoim elitarnym oddziałem na niezwykłą misję, która ma zapoczątkować nową epokę: poszukiwanie nieodkrytych terytoriów poza granicami Imperium.

***

Jeśli dotychczas Bastien Vivès prezentował swój ilustratorski i narracyjny talent raczej w krótkich historiach, to tym razem udowodnił, w liczącej 3 tomy, współpracy z Merwanem, że posiada spektakularny warsztat. Bastien Vivès żyje i pracuje w Paryżu.

Merwan rozpoczął karierę jako projektant gier wideo i rysownik storyboardów. Następnie od 2002 produkował filmy animowane, m.in. film „Clichés de soirée”. Jako rysownik komiksów zyskał uznanie dzięki książce „L'or et le sang”.

***

Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Institut Français w ramach programów wsparcia wydawniczego.

[opis wydawcy]

Recenzja

Za imperium #2: Kobiety, Paweł Panic

Galerie

Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety Za imperium #2: Kobiety

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-