baner

Komiks

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #16 (1/2013): Polowanie na Aurrę Sing

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #16 (1/2013): Polowanie na Aurrę Sing

Scenariusz: Timothy Truman
Rysunki: Davide Fabbri
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2013
Seria: Star Wars Komiks Wydanie Specjalne
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 96
Cena: 9,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Postać Aurry Sing pojawiła się tylko w jednej sekwencji podczas zawodów ścigaczy w Mrocznym widmie. Mimo tak krótkiej filmowej kariery potencjał tej fascynującej bohaterki dostrzegli twórcy innych mediów – przede wszystkim komiksów – i zaczęli rozwijać jej historię. Później Aurra wystąpiła także w serialu animowanym "Wojny klonów".

Polskim czytelnikom znana jest między innymi z obrazkowych opowieści Pieśń Aurry („Star Wars Komiks” 3/2011), Jedi: Aayla Secura („Star Wars Komiks 4/2011) i Przybysz („Star Wars Komiks Extra” 2/2011). Co ciekawe, pojawia się również w wizji jednego z bohaterów tomu 11 cyklu "Dziedzictwo", który trafi do sprzedaży już w kwietniu.

Sing została łowczynią nagród, która specjalizowała się w polowaniu na Jedi. Na trzydzieści dwa lata przed bitwą o Yavin wypełniała zleconą przez Huttów misję na Tatooine, gdzie pierwszy raz zabiła rycerza Jedi – był to Sharad Hett, ojciec A’Sharada, postaci bardzo ważnej w historii uniwersum Star Wars. Historię z Tatooine przedstawiono w komiksie "Przybysz". Dwa lata później rozgrywa się akcja komiksu zamieszczonego w tym numerze. Aurra Sing ma nieco ponad 20 lat, a Jedi zaczynają zdawać sobie sprawę, że stanowi ogromne zagrożenie dla zakonu. Łowczyni Jedi sama staje się teraz obiektem polowania, a w akcji bierze udział między innymi jej dawna mistrzyni, Mroczna Kobieta.

Galerie

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #16 (1/2013): Polowanie na Aurrę Sing Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #16 (1/2013): Polowanie na Aurrę Sing Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #16 (1/2013): Polowanie na Aurrę Sing Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #16 (1/2013): Polowanie na Aurrę Sing

Tagi

Star Wars

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-