Komiks

Nadzieja, męstwo i śmierć - powstańcza wiosna oddziału Kononowicza

Nadzieja, męstwo i śmierć - powstańcza wiosna oddziału Kononowicza

Scenariusz: Anna Owczarczyk, Leszek Owczarczyk
Rysunki: Jacek Przybylski
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2013
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 32
Cena: 12,00 zł
Wydawnictwo: Stowarzyszenie W.A.R.K.A
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Komiks historyczny związany z bohaterami i historią Warki, który przybliża postać płk Władysława Kononowicza i losy jego oddziału walczącego 150 lat temu po obu stronach Pilicy.

Premiera publikacji w wersji tradycyjnej odbyła się 22 stycznia, przy okazji oficjalnych uroczystości poświęconych Powstaniu Styczniowemu. Podobnie jak w przypadku komiksu o bohaterze Nocy Listopadowej Piotrze Wysockim (www.oWysockim.pl) powstanie również wersja multimedialna komiksu, która zostanie zaprezentowana w czerwcu na specjalnie utworzonej stronie www.oKononowiczu.pl.

Na pomysł promocji Warki oraz podnoszenia poziomu wiedzy historycznej o bohaterach i wydarzeniach związanych z Warką poprzez komiksy wpadli kilka lat temu: Dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego Iwona Stefaniak oraz Prezes Stowarzyszenia W.A.R.K.A. – Andrzej Zaręba. Podobnie jak przy poprzednich komiksach autorami scenariusza są Anna i Leszek Owczarczykowie, rysunki zaś, już po raz drugi opracował Jacek Przybylski.

Pierwszy komiks dotyczący "Bitwy pod Warką" jaką stoczył Hetman Stefan Czarniecki ze szwedzkim najeźdźcą ukazał się 7 lat temu, drugi, wspomniany już wcześniej – o Piotrze Wysockim – w roku 2011. Tak duży odstęp czasowy pomiędzy wydaniami spowodowany był dotacjami zewnętrznymi, które właśnie wtedy udało się pozyskać na realizację tych projektów. Dwa pierwsze wydawnictwa otrzymały dotację w ramach programu "Patriotyzm Jutra" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a ostatni, trzeci – dotację Samorządu Województwa Mazowieckiego.[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-