baner

Komiks

Batman #01: Trybunał sów

Batman #01: Trybunał sów

Scenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Greg Capullo
Tusz: Jonathan Glapion
Kolor: FCO Plascencia
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2013
Seria: Batman, Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Batman vol. 1: The Court Of Owls
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 176
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-6144-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Nowy, potężny jak żaden inny dotąd, wróg chce wyrównać z Batmanem stare porachunki. Premiera wydarzenia wydawniczego USA „Batman. Trybunał sów” już w polskich księgarniach.

W 2011 roku wydawnictwo DC Comics rozpoczęło wydawanie aż pięćdziesięciu dwóch nowych serii komiksowych. Tym samym przygody znanych od dziesięcioleci kultowych postaci komiksu i popkultury zaczęły się oficjalnie od początku. Rewolucyjny zamysł wydawców pozwala wszystkim fanom komiksu poznawać Batmana, Supermana czy członków Ligi Sprawiedliwych bez oglądania się na ich zawiłą przeszłość. Autorzy serii twórczo i ambitnie podeszli do wymagającego tematu, pozostawiając główne rysy osobowości i atrybuty postaci, a jednocześnie rozbudowując ich charakterystyczne światy.

W pierwszym tomie zbiorczym nowego Batmana akcja zawiązuje się w oparciu o pewną miejską legendę. Batman nieraz słyszał opowieści o Trybunale Sów rzekomo działającym w Gotham. Jego członkowie uważali się za prawdziwych władców miasta. Podobno spotykali się w ciemnościach, naśladując pohukiwanie nocnego drapieżnika... Dotychczas Mroczny Rycerz nie traktował tych historii poważnie. Odkąd jednak w Gotham zaczął grasować brutalny morderca, likwidujący zarówno najważniejszych, jak i najniebezpieczniejszych mieszkańców miasta, Batman uświadomił sobie, że nie wie o Gotham wszystkiego…

[opis wydawcy]

Recenzja

Batman: Trybunał sów #1, Karol Sus

Galerie

Batman #01: Trybunał sów Batman #01: Trybunał sów Batman #01: Trybunał sów

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-