baner

Komiks

Fotograf

Fotograf

Scenariusz: Didier Lefèvre, Emmanuel Guibert
Rysunki: Didier Lefèvre
Kolor: Emmanuel Guibert, Frédéric Lemercier
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2013
Tytuł oryginału: Le Photographe - L'Intégrale (20 ans Aire Libre)
Rok wydania oryginału: 2010
Wydawca oryginału: Editions Dupuis
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 288
Cena: 120,00 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-936037-7-0
WASZA OCENA
5.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
5 /10
Zagłosuj!
Koniec lipca 1986 roku. Didier Lefèvre wyjeżdża z Paryża na swoją pierwszą poważną misję fotograficzną, w trakcie której będzie towarzyszył zespołowi Lekarzy Bez Granic w Afganistanie. Znajdzie się w samym epicentrum wojny między Sowietami a partyzantką mudżahedinów. Na skrzyżowaniu losów jednostek i wielkiej polityki, pomiędzy komiksem, reportażem a fotografią,książka ta opowiada o niezwykłych ludziach, którzy chcą naprawić to, co inni zniszczyli.


Czytelnik śledzi historię wojenną oczami fotografa, który nie ma doświadczenia z tego typu wypraw. Afgańska kultura i codzienność opisana z prostotą, jaką tylko fotografie mogą wydobyć, została przetransferowana do komiksowego medium, co czyni ją niezwykłym dziełem sztuki.


Trylogia Fotograf była publikowana w latach 2003 - 2006, w 2010 roku ukazało się wydanie zbiorcze,które mamy przyjemność przedstawić polskim czytelnikom i czytelniczkom.

Książka została wydana w kilkunastu krajach i tłumaczona na kilka języków w tym niemiecki,angielski, duński, norweski, włoski, koreański, chorwacki a nawet indonezyjski. Trwają prace nad wydaniami rosyjskim, czeskim i chińskim.

Fotograf dostał m.in. nagrodę Les Essentiels d'Angoulême w 2007 roku oraz w 2010 roku nagrodę Eisnera w kategorii „Best U.S. Edition of International Material”.

[opis wydawcy]

Recenzja

Fotograf, Łukasz Chmielewski

Galerie

Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf Fotograf

Komentarze