baner

Komiks

Kroniki jerozolimskie

Kroniki jerozolimskie

Scenariusz: Guy Delisle
Rysunki: Guy Delisle
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2014
Tytuł oryginału: Jerusalem. Chronicles from the Holy City
Rok wydania oryginału: 2008
Wydawca oryginału: Drawn and Quarterly
Tłumaczenie: Katarzyna Koła
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x230 mm
Stron: 336
Cena: 74,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-60915-91-2
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Najnowszy komiks Guya Delisle'a ("Pjongjang", "Kroniki birmańskie") opowiada o czasie jaki autor spędził z rodziną w Jerozolimie i okolicach Świętego Miasta. Z właściwą sobie spostrzegawczością, poczuciem humoru i dystansem do siebie opisuje on spotkania z Żydami, Palestyńczykami, pracownikami organizacji humanitarnych z całego świata; przechodzenie przez punkty kontrolne pilnowane przez izraelską armię, wycieczki wzdłuż słynnego muru bezpieczeństwa, czy zwiedzanie miejsc najważniejszych dla judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.

Ale w "Kronikach jerozolimskich" znajdziemy też opis codziennego życia w jednym z najdziwniejszych miejsc na Ziemi. Problemy z przedszkolem dla dzieci, ulicznymi korkami, pracą. Ten pełen niuansów i szczegółów niedostępnych zwykłym turystom zapis półtorarocznego pobytu Delisle'a w Jerozolimie uważa się za najlepszy komiks w karierze twórcy "Pjongjangu". Czego dowodem choćby nagroda za najlepszy album roku przyznana na festiwalu komiksu w Angouleme.

[opis wydawcy]

Recenzja

Kroniki jerozolimskie, Karol Sus

Galerie

Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie Kroniki jerozolimskie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-