reklama

Komiks

Comic-Con. Epizod V: Fani kontratakują

Comic-Con. Epizod V: Fani kontratakują

Data wydania: Listopad 2012
Tytuł oryginału: Comic-Con Episode IV: A Fan's Hope
Rok wydania oryginału: 2011
Wydawnictwo: Gutek Film, Kultura Gniewu
Reżyseria - Morgan Spurlock
Scenariusz - Morgan Spurlock, Jeremy Chilnik
Muzyka - Jingle Punks
Montaż - Tim K. Smith, Tova Goodman
Zdjęcia - Daniel Marracino

88 minut
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie miejsce, gdzie lord Darth Vader przytula się ze Spider-Manem? Gdzie Batman przechadza się obok Sylvestra Stallone'a i Bruce'a Willisa, a postaci z gier wideo kupują komiksy na oczach zachwyconych fanów? Witamy na Comic-Con w San Diego, największym w Stanach Zjednoczonych festiwalu poświęconym popkulturze!

To, co zaczęło się w 1970 roku jako skromny konwent fanów komiksu, na który przyjechało 500 osób, stało się wydarzeniem roku, przyciągającym ponad 140 000 fanów i skupiającym uwagę każdej gałęzi rozrywki. „Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują” - film Morgana Spurlocka, twórcy m.in. „Super Size Me” - portretuje ten kulturowy fenomen, śledząc losy pięciu uczestników tej imprezy:

Eric jest zawodowym żołnierzem, ale po godzinach rysuje komiksy. Podczas Comic-Con ma nadzieję zrobić wrażenie na wydawcach i znaleźć pracę w komiksowym przemyśle.

Holly robi kostiumy. Podczas Comic-Con weźmie udział w dorocznej Maskaradzie, konkursie na najlepsze przebranie. Od jego wyniku może zależeć jej zawodowa przyszłość.

Chuck od wielu lat zajmuje się sprzedażą komiksów. Teraz szuka kupca dla najcenniejszych egzemplarzy ze swoich zbiorów. Pieniądze są mu potrzebne, by spłacić długi i ocalić sklep.

Skip to fan komiksów i rysownik amator. Chce, by jego talent odkrył któryś z wydawców. Wtedy będzie mógł przestać pracować jako barman.

James podczas poprzedniego Comic-Con poznał swoją dziewczynę, teraz chce się jej oświadczyć na jednym z konwentowych paneli. Ale oświadczyny przed kilkutysięcznym tłumem to ryzykowna sprawa.

W filmie pojawiają się także wielkie gwiazdy popkultury, których życie zmienił Comic-Con, a oni zmienili współczesną rozrywkę. Wśród nich m.in. Stan Lee (twórca postaci Spider-Mana), Joss Whedon („Firefly”, „Avengers”), Frank Miller („Sin City”, „300”), Kevin Smith („Clerks. Sprzedawcy”), Matt Groening („Simpsonowie”), Seth Rogen („Wpadka”), Eli Roth („Hostel”, „Bękarty wojny”) i wielu innych.


MORGAN SPURLOCK

Scenarzysta, reżyser, producent. Jego filmowy debiut - „Super Size Me” - pojawił się w 2004 roku na festiwalu w Sundance i przyniósł mu nagrodę dla najlepszego reżysera oraz uznanie i sławę na całym świecie. Dokument o tym, jak sam Spurlock postanawia przez miesiąc żywić się tylko w McDonaldzie nagrodziła również Gildia Amerykańskich Scenarzystów i znalazł się on wśród obrazów nominowanych do Oscara.

Od tamtej pory Spurlock wyprodukował i wyreżyserował wiele innych filmów oraz projektów telewizyjnych, jak choćby seria „30 Days”. Do najbardziej znanych należą „Gdzie jest Osama Bin Laden?”, „Freakonomia”, czy „POM Wonderful prezentuje: Najlepiej sprzedany film”.

W 2010 roku za „The Simpsons 20th Anniversary Special: In 3-D! On Ice!” nominowany był do nagrody Emmy. W tym samym roku zainaugurował na stronie HULU.com serię „A Day In the Life of...” i został gospodarzem programu „50 Documentaries to See Before You Die”. Niedawno skończył swój najnowszy dokument „Mansome”, w którym szuka odpowiedzi na pytanie „co to znaczy być mężczyzną?”.

WYBRANA FILMOGRAFIA

2004 - Super Size Me
2008 - Gdzie jest Osama Bin Laden? / Where in the World Is Osama Bin Laden?
2010 – The Simpsons 20th Anniversary Special - In 3-D! On Ice!
2010 – Freakonomia / Freakonomics
2011 - POM Wonderful prezentuje: Najlepiej sprzedany film / The Greatest Movie Ever Sold


[opis wydawcy]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-