Komiks

Jonka, Jonek i Kleks #02: Pióro contra Flamaster

Jonka, Jonek i Kleks #02: Pióro contra Flamaster

Scenariusz: Szarlota Pawel
Rysunki: Szarlota Pawel
Wydanie: IV
Data wydania: Październik 2012
Seria: Przygody Kleksa
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260mm
Stron: 64
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4772-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W drugim tomie Kleks zaangażuje się w konflikt pomiędzy producentem długopisów i flamastrów, bezwzględnym prezesem Jolskym z firmy Uniflamaster, a poczciwym panem Mastersem, szefem Interinkaustu produkującego znakomite pióra i atramenty. Akcja opowieści rozpoczyna się w dalekim mieście Metropolis, kiedy na zebraniu w podupadającej firmie Interinkaust, ktoś rzuca pomysł, by mieszkający w Polsce Kleks – wielki smakosz atramentu – stał się twarzą kampanii reklamowej spółki. Zaproszenie do Metropolis dostają też Jonka i Jonek.

Przygody Jonki, Jonka i Kleksa to legenda polskiego komiksu dziecięcego. Wesołe, pełne fantazji i groteski historyjki ukazywały się od lat 70. do 90. XX wieku na łamach popularnego pisma „Świat Młodych”, a także w wydaniach albumowych. Jonka i Jonek – dwoje nastolatków wychowywanych wśród peerelowskich bloków – dzięki Kleksowi odrywają się od codziennej rutyny i wkraczają do krainy fantazji i marzeń. Przypominamy czytelnikom sympatycznych bohaterów i ich świat, którego granice wyznacza tylko wyobraźnia.

Recenzja

Jonka, Jonek i Kleks: Pióro contra Flamaster, Łukasz Chmielewski

Galerie

Jonka, Jonek i Kleks #02: Pióro contra Flamaster Jonka, Jonek i Kleks #02: Pióro contra Flamaster Jonka, Jonek i Kleks #02: Pióro contra Flamaster

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-