baner

Komiks

Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy

Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy

Scenariusz: Apostolos Doxiadis, Christos H. Papadimitriou
Rysunki: Alecos Papadatos
Tusz: Alecos Papadatos, Dimitris Karatzaferis, Thodoris Paraskevas
Kolor: Annie Di Donna
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2011
Tytuł oryginału: Logicomix. An Epic Search for Truth
Tłumaczenie: Jarosław Mikos
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Cena: 49,9 zł
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 978-83-7747-535-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Logika i szaleństwo. Matematyka i pasja. Wielcy uczeni w poszukiwaniu prawdy absolutnej.

Logikomiks to historia Bertranda Russella – genialnego naukowca wielbiącego logikę, który poświęcił życie próbom odkrycia podstaw matematyki. Ścieżka Russella przecięła się z drogami najwybitniejszych uczonych tamtych czasów: Gottloba Fregego, Georga Cantora czy Kurta Gödla; jego uczniem był Ludwig Wittgenstein.

To opowieść o niezwykłym człowieku, wytrwałej pracy, epokowych odkryciach i dramatycznych porażkach, tocząca się w cieniu wielkiej historii.
Logikomiks to także rzetelna wiedza matematyczna i filozoficzna podana w oryginalnej, przystępnej formie powieści graficznej, a zarazem możliwość podejrzenia warsztatu twórców komiksu, spierających się o kształt swojego dzieła.

Prawa do publikacji kupiły wydawnictwa z ponad dwudziestu krajów, m.in. z Holandii, Włoch, Francji, Brazylii, Chin, Danii, Finlandii, Niemiec, Izraela, Rosji, Hiszpanii i Portugalii.


Matematyka jeszcze nigdy nie była tak ekscytująca!
„The Guardian”

Lektura Logikomiksu jest jak najlepszy wykład uniwersytecki, na który trafia się przypadkiem, ale z zainteresowaniem słucha się go do samego końca.
„The Boston Globe”

To prawdziwa uczta: wspaniale narysowane, barwne i pełne humoru sceny.
„The Telegraph”

Arcydzieło sztuki komiksowej.
„Booklist”

Historii logiki, matematyki i filozofii oraz historii samego Russella nie można było opowiedzieć zabawniej i w sposób bardziej zrozumiały.
„The Spectator”

Logicomix to wciągające dzieło, które przystępnie przedstawia wielkie idee, ale bez nadmiernego ich upraszczania.
„The Washington Post”

Apostolos Doxiadis (ur. 1953) – studiował matematykę na Columbia University w Nowym Jorku i w École Pratique des Hautes Études w Paryżu. Po studiach wrócił do Grecji, gdzie zajął się reżyserią teatralną i filmową. Jest autorem czterech powieści, z których O theios Petros kai e eikasia tou Goldbach (1992) została przetłumaczona na ponad trzydzieści języków. Fascynują go związki między literaturą a matematyką. Christos Papadimitriou – informatyk, studiował na politechnice w Atenach, a następnie na uniwersytecie Princeton. Wykładał na Harvardzie, w Massachusetts Institute of Technology i na Uniwersytecie Stanforda. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Za odkrycia informatyczne został uhonorowany Nagrodą Knutha. Oprócz prac naukowych, z których Złożoność obliczeniowa została przetłumaczona na polski, opublikował również powieść o życiu wielkiego matematyka Alana Turinga.

Alecos Papadatos (ur. 1959) studiował ekonomię, ale porzucił finanse na rzecz pracy w dziedzinie animacji filmowej. W latach 1984–1990 pracował w Paryżu dla Les Cartooneurs Associés i Le Studio Ellipse. Gdy powrócił do Grecji, razem z żoną, Annie Di Donną, założył własne studio zajmujące się produkcją filmów, seriali animowanych, reklam oraz komiksów. Annie Di Donna – studiowała grafikę i malarstwo we Francji. Współpracowała z France Animation i Canal Plus.

Recenzja

Logikomiks - w poszukiwaniu prawdy, Michał Misztal

Galerie

Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-