baner

Komiks

Bezpieczeństwo dziecka w domu, w szkole i na ulicy

Bezpieczeństwo dziecka w domu, w szkole i na ulicy

Scenariusz: Małgorzata Wróblewska
Rysunki: Jacek Skrzydlewski
Wydanie: IV
Data wydania: Lipiec 2011
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 20.5x28.5cm
Stron: 32
Cena: 12,36 zł
Wydawnictwo: Siedmioróg
ISBN: 9788360307816
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Bezpieczeństwo dziecka w domu, w szkole i na ulicy to jedyna tego typu książka edukacyjna na polskim rynku. Jej zadaniem jest przygotowanie i wdrożenie dzieci z początkowych klas szkoły podstawowej do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w wielu życiowych sytuacjach. W atrakcyjny sposób, poprzez gry i zabawy, dowcipne plansze poglądowe oraz lekturę lubianego przez dzieci komiksu ukazuje zagrożenia (m.in. pożar, kradzieże, kontakty z obcymi, ruch drogowy), a co najważniejsze - przedstawia właściwe wzorce zachowań u uczy ostrożności.

Książka jest niezbędną pomocą w szkole i bardzo przyda się w domu. Na pewno zamieni niejedną nudną lekcję czy trudną rozmowę z rodzicami w świetną, pouczającą zabawę, gdyż unikając straszenia i moralizatorstwa, sprawia, że nasze dzieci wiedzą, co może im grozić, i będą potrafiły unikać niebezpieczeństw.

Książka zawiera

1) Komiks Przygody małych detektywów – czworo dzieci ściga złodzieja, który ukradł telewizor. Mali detektywi przeżywają przy tym różne niebezpieczne przygody, niestety spowodowane głównie własną bezmyślnością i niewiedzą...
2) Plansze poglądowe z dowcipnie zilustrowanymi przestrogami do zapamiętania: Rodzice proszą, Policjant ostrzega, Lekarz radzi, Strażak przypomina.
3) Gra planszowa dla 2–4 osób I ty możesz zostać detektywem.
4) Łamigłówki oraz krzyżówka związane tematycznie z zagrożeniami i bezpieczeństwem.

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-