reklama

Komiks

Gucio i Cezar

Gucio i Cezar

Scenariusz: Krystyna Boglar
Rysunki: Bohdan Butenko
Data wydania: Grudzień 2011
Seria: Gucio i Cezar
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 18x24 cm
Stron: 268
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Dwie Siostry
ISBN: 978-83-608-5062-6
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Absolutna klasyka polskiego komiksu dla najmłodszych!

Niesamowite przygody łakomego hipopotama Gucia i rozważnego psa Cezara niezmiennie bawią, ujmują wdziękiem i zarażają ciepłym poczuciem humoru. Czego tu nie ma: podróże po niezwykłych krainach, piraci, kowboje, rakiety kosmiczne i porwane księżniczki, zmagania z potworami i złoczyńcami, mrożące krew w żyłach perypetie, pechowe uwięzienia i karkołomne ucieczki - a wszystko narysowane mistrzowską, dowcipną kreską Bohdana Butenki.

Nowe, jednotomowe wydanie zawiera wszystkie odcinki przygód Gucia i Cezara, które przed laty ukazywały się w postaci niewielkich zeszytów.

Krystyna Boglar (ur. w 1931 r.) - autorka książek dla dzieci i młodzieży, poetka, scenarzystka (Rodzina Leśniewskich). Popularność przyniosły jej dwie kultowe powieści: "Nie głaskać kota pod włos" i "Każdy pies ma dwa końce" oraz komiks "Gucio i Cezar".

Bohdan Butenko (ur. w 1931 r.) - artysta grafik, uczeń Jana Marcina Szancera. Twórca Gapiszona, Kwapiszona, autor ilustracji i opracowań graficznych do ponad 200 książek. Stworzył własny niepowtarzalny styl - dowcipny i lapidarny. Uhonorowany wieloma nagrodami w kraju i za granicą, w tym Medalem Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości.

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-