reklama

Komiks

Robot...

Robot...

Scenariusz: Andrzej Klimowski
Rysunki: Danusia Schejbal
Data wydania: Listopad 2011
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165X232 mm
Stron: 64
Cena: 49,0 zł
Wydawnictwo: Timof Comics, Instytut Adama Mickiewicza
ISBN: 978-83-61081-63-0
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Powieść graficzna Andrzeja Klimowskiego i Danusi Schejbal zawierająca 2 opowiadania z cyklu Bajki Robotów Stanisława Lema (1921-2006). Będą to „Zakład doktora Vliperdiusa” i „Uranowe uszy”. Komiks ukaże się jednocześnie w Polsce (wydawca timof comics) oraz w Wielkiej Brytanii (wydawca SelfMadeHero). Współwydawcą obu edycji jest Instytut Adama Mickiewicza. Licencją dysponuje wydawnictwo timof i cisi wspólnicy.

Schejbal adaptuje opowiadanie „Uranowe uszy”, w którym siły podległe paranoicznemu władcy noszą świecące, zrobione z uranu zbroje. Czy młodemu wynalazcy Pyronowi uda się znaleźć sposób, żeby wyzwolić lud spod władzy zbrodniczego tyrana?

Klimowski rysuje „Zakład doktora Vliperdiusa”. Bohater opowiadania odwiedza placówkę doktora, której pacjenci wkrótce zwracają się przeciwko niemu. Czy zdoła salwować się ucieczką po tym, jak odkryje mroczne tajemnice zakładu?Andrzej Klimowski urodził się w 1949 r. w Londynie. W latach 1968 – 1972 studiował rzeźbę i malarstwo w St. Martin School of Art w Londynie. W latach 1973 – 80 mieszkał i pracował w Warszawie, gdzie w pierwszych dwóch latach odbył staż w pracowni plakatu u prof. Henryka Tomaszewskiego oraz u doc. Kazimierza Urbańskiego w pracowni filmu animowanego.Przebywając w Polsce stworzył kilkadziesiąt plakatów dla instytucji kulturalnych w Warszawie, Opolu, Wrocławiu i Łodzi. Współpracował także z wydawnictwami książkowymi Czytelnik i Nasza Księgarnia, pismem satyrycznym „Szpilki”, projektował dla Telewizji Polskiej. Zajmował się ponadto filmem animowanym i scenografią.

Od 1980 r. mieszka w Londynie. Pracuje jako niezależny grafik, jednocześnie wykładając grafikę warsztatową i projektowanie graficzne w College of Art w Canterbury (1981-89), w College of Art and Design w West Surrey (1982-84), a od 1984 r. projektowanie graficzne i ilustrację w prestiżowej Royal College of Art, od 1997 r. jako profesor na Wydziale Komunikacji i Projektowania Graficznego.

Projektuje plakaty, ilustracje do czasopism, programy teatralne, ilustracje do okładek książkowych, tworzy w technice kolażu, fotomontażu, uprawia również rysunek i grafikę warsztatową, głównie linoryt, realizuje filmy animowane. Od lat 90. XX w. tworzy też komiksy, w których prezentuje swój kunszt graficzny. W ostatnich latach adaptuje w nich znane powieści m.in. Mistrz i Małgorzata oraz Dr Jekyll i Mr Hyde.


Danusia SchejbalUrodzona w Londynie. Studiowała scenografię na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Modę i Ubiór w Ealing School of Art w Londynie. W latach 1976-1981 projektowała scenografię i kostiumy dla wielu teatrów w Polsce. W 1981 roku wróciła do Londynu, gdzie nawiązała współpracę z Cherub Theatre Company.


[opis wydawcy]

Galerie

Robot... Robot... Robot... Robot...

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-