Komiks

Marzi #3: Nie ma wolności bez solidarności

Marzi #3: Nie ma wolności bez solidarności

Scenariusz: Marzena Sowa
Rysunki: Sylvain Savoia
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2011
Seria: Marzi
Tytuł oryginału: Marzi: Pas de liberté sans solidarité / Tout va mieux...
Rok wydania oryginału: 2009 / 2011
Wydawca oryginału: Dupuis
Tłumaczenie: Marzena Sowa
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 165 x 225 mm
Stron: 96
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788323736400
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W trzecim tomie opowieści o dzieciństwie w Polsce Marzi wspomina oczami kilkuletniej dziewczynki pamiętne lato i jesień 1989 roku, kiedy w Polsce i Europie Wschodniej skończył się komunizm.

Dla bohaterki nastał ważny okres pożegnania z dzieciństwem oraz pierwszych nastoletnich problemów i wyborów. Marzi czyta się jednym tchem i nie sposób się od tej lektury oderwać. Poszczególne epizody pokazują codzienność Polski z tamtych czasów - strajki, pacyfikacje zakładów pracy, biedę i niepokój o przyszłość. Wśród codziennych zdarzeń szczególnie uwypuklona została niezwykła atmosfera końca lat 80., atmosfera nadziei na zmiany, rozbudzonej po niemal dekadzie politycznego marazmu. W albumie przedstawiono strajk w hucie Stalowa Wola, obrady okrągłego stołu i powołanie pierwszego niekomunistycznego rządu z Tadeuszem Mazowieckim na czele. Zbudowany z niepowiązanych ze sobą fabularnie krótkich historii komiks bez natrętnych komentarzy ukazuje minione realia.

Marzi jest komiksem zarówno dla dorosłych, jak i dla starszych dzieci. Pierwszym uzmysławia, ile się w Polsce zmieniło, drugim opowiada, jak było. Nie pozostawia czytelnika obojętnym, przywołuje wspomnienia, zaciekawia, śmieszy. Pełne humoru i refleksji opowiadanie Marzeny Sowy znakomicie zilustrował Sylvain Savoia.

Przygody Marzi ukazały się w Belgii, we Francji, w Hiszpanii i we Włoszech. Wkrótce zostaną wydane w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Korei Południowej.


[opis wydawcy]

Recenzja

Marzi #3: Nie ma wolności bez solidarności, Dariusz Hallmann

Galerie

Marzi #3: Nie ma wolności bez solidarności Marzi #3: Nie ma wolności bez solidarności Marzi #3: Nie ma wolności bez solidarności

Tagi

Marzi

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-