Komiks

Kajtek i Koko - Profesor Kosmosik

Kajtek i Koko - Profesor Kosmosik

Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Wydanie: II zbiorcze
Data wydania: Wrzesień 2011
Seria: Kajtek i Koko, Klasyka Polskiego Komiksu
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 152
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4714-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
"Kajtek i Koko: Profesor Kosmosik" to piąty tom przygód Kajtka i Koka autorstwa znakomitego scenarzysty i rysownika, Janusza Christy, ukazujący się w kolekcji Klasyka Polskiego Komiksu. Album jest nowym wydaniem, z nową okładką, uzupełnionym o niepublikowane dotąd paski komiksowe.

Tom zawiera opowieść, która ukazywała się na łamach „Wieczoru Wybrzeża” w latach 1959–1960.

W albumie Kajtek wraz z profesorem Kosmosikiem udają się w podróż w czasie. Bohaterowie postanawiają poznać życie ludzi w epoce średniowiecza. I rzeczywiście, trafiają do tamtych czasów, ale nie przypuszczają, że przyjdzie im stawić czoło nie tylko problemom historycznym, ale także czarom, działającym w epoce zamków i książąt! Wyprawa naukowo-poznawcza zmienia się w pełną niezwykłych zwrotów akcji walkę o przetrwanie. Na drodze bohaterów staną nie tylko źli rycerze, ale też duchy.

Opowieść tę można uznać nie tylko za klasykę polskiego komiksu, stała się również wzorem dla kolejnych pokoleń pisarzy fantasy.

Artysta, nim powołał do życia niezapomniane postaci Kajka i Kokosza, przez wiele lat publikował w różnych czasopismach serie o innych bohaterach. Wśród nich znaczące miejsce zajmowali uwielbiający przygody marynarze Kajtek i Koko oraz szalony wynalazca, profesor Kosmosik.

Recenzja

Kajtek i Koko - Profesor Kosmosik, Matylda Sęk

Galerie

Kajtek i Koko - Profesor Kosmosik Kajtek i Koko - Profesor Kosmosik Kajtek i Koko - Profesor Kosmosik

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

vision2001 -

Damn it!

"Kajtek i Koko: Profesor Kosmosik" wyd. II uzupełnione - dodane jest 7 stron komiksu, zmieniona okładka i poprawiona chronologia pasków. :shock:

I co z tym fantem zrobić??? :x

GabaryT -

vision2001 pisze:Damn it!

"Kajtek i Koko: Profesor Kosmosik" wyd. II uzupełnione - dodane jest 7 stron komiksu, zmieniona okładka i poprawiona chronologia pasków. :shock:

I co z tym fantem zrobić??? :x
Trzeba było to co ja. Stary opchnąłem na allegro a za kasę z niego kupię nowy :)