Komiks

Stuck Rubber Baby

Stuck Rubber Baby

Scenariusz: Howard Cruse
Rysunki: Howard Cruse
Wydanie: I
Data wydania: Lipiec 2011
Rok wydania oryginału: 1995
Tłumaczenie: Maria Laura Jędrzejowska
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 17x23 cm
Stron: 224
Cena: 51,50 zł
Wydawnictwo: Centrala
ISBN: 978-83-932072-3-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Komiks uważany za jedno z arcydzieł gatunku.
Powieść graficzna autorstwa Howarda Cruse'a po raz pierwszy ukazała się w 1995 roku. Jej fabuła (fikcyjna, acz oparta na autobiografii Cruse'a) opowiada o walce o równouprawnienie homoseksualistów i czarnoskórych Amerykanów jaka toczyła się w Stanach Zjednoczonych w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Głównym bohaterem opowieści jest Toland Polk, młody biały mężczyzna odkrywający swoje homoseksualne skłonności, który by zaakceptować siebie musi przełamać własną nietolerancję.
Tworzony przez pięć lat komiks, okazał się olbrzymim artystycznym sukcesem i dziś uznawany jest za jedno z wielkich arcydzieł medium komiksowego.
Wstęp do komiksu napisała Alison Bechdel - jedna z najwybitniejszych tworzących obecnie artystek komiksowych w Stanach Zjednoczonych. Sama Bechdel jest lesbijką, zaś jej autobiograficzna powieść graficzna Fun Home: Tragikomiks rodzinny (polskie wydanie wydawnictwo Abiekt.pl wraz z timof i cisi wspólnicy) uznawana jest za jeden z najwybitniejszych komiksów ostatnich lat.
[komiksomania.pl]

Recenzja

Stuck Rubber Baby, Dr.Agon

Galerie

Stuck Rubber Baby Stuck Rubber Baby Stuck Rubber Baby Stuck Rubber Baby Stuck Rubber Baby Stuck Rubber Baby Stuck Rubber Baby

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-