Komiks

Funky Koval #4: Wrogie przejęcie

Funky Koval #4: Wrogie przejęcie

Scenariusz: Maciej Parowski, Bogusław Polch
Rysunki: Bogusław Polch
Kolor: Bogusław Polch
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2011
Seria: Funky Koval
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215 x 290 mm
Stron: 48
Cena: 21,9 zł
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
ISBN: 978-83-7648-947-6
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Takiego finału nikt się nie spodziewał.

Po latach przerwy Bogusław Polch i Maciej Parowski wracają do historii najsławniejszego kosmicznego detektywa. Wreszcie poznamy zakończenie jednej z najwspanialszych opowieści w dziejach polskiego komiksu. Spadną wszystkie maski, wyjdą na jaw skrywane sojusze, a ludzkość i drolle stoczą ostateczną rozgrywkę. Czas przyspiesza, starzy bohaterowie wracają do akcji.

Dla miłośników science fiction i komiksów – absolutna klasyka. Dla pozostałych Funky Koval może być prawdziwym odkryciem, że Polak potrafi.
Maja Staniszewska, „Metro”

Maciej Parowski (ur. 1946) – polski pisarz, felietonista, scenarzysta komiksów, krytyk literacki i filmowy. Od 1982 roku kierownik działu literatury polskiej w „Fantastyce” (od 1990 w „Nowej Fantastyce”), w latach 1992-2003 również naczelny pisma. Obecnie v-ce naczelny „NF”. Prowadzi też krytyczny kwartalnik „Czas Fantastyki” (od 2004). Współautor scenariuszy komiksów: „Funky Koval” - wspólnie z Jackiem Rodkiem (rys. Bogusław Polch), „Wiedźmin” - wspólnie z Andrzejem Sapkowskim (rys. Bogusław Polch). Scenarzysta komiksów: „Planeta robotów” (1986/89 – rys. Jacek Skrzydlewski), „Naród wybrany” (1992, rys. Jarosław Musiał), „Burza” (1992, 2003 fragmenty – rys. Krzysztof Gawronkiewicz).

Bogusław Polch (ur. 1941) – pierwszy komiks wydał w 1970 roku; był to „Złoty Maurutius” – historia o przygodach kapitana Żbika. W latach 1982-1990 stworzył popularną serię „Bogowie z kosmosu”, ze scenariuszem Alfreda Mostowicza i Alfreda Górnego, inspirowaną teoriami słynnego ufologa Ericha von Dänikena. W 1982 roku ukazał się pierwszy tom przygód Funky’ego Kovala, a w latach 1993-95 seria ilustrowanych przez Polcha komiksów „Wiedźmin”. W 2009 roku został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


[opis wydawcy]

Galerie

Funky Koval #4: Wrogie przejęcie

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

vision2001 -

Ale bardzo dobre sci-fi :) i w dodatku polskie! :)

Co do nazwy Funky'ego wydaniem kolekcjonerskim to jest jedna rzecz, która cieszy - przystępna cena ;)

IMHO kolory w 3 albumie (wyd. Prószyński) prezentują się znacznie lepiej niż w wydaniu zbiorczym Egmontu.

ljc -

przecież to takie sf jest, daj spokój:Pa co wyd. kol. - to wg wydawcy to dalej jest wyd. kol. tylko nie pisze tego w info:)

vision2001 -

No tak... Tylko teraz to mam nadzieję, że na okładce nie będzie nadruku "Nowość" jak jest to zaprezentowane w zapowiedzi...

vision2001 -

Tylko czekać na to wydanie! :)

[btw - nie wiem dlaczego najnowsze wydania Funky'ego na portalach komiksowych opatrzone są "Wydanie Kolekcjonerskie". Na komiksach nie ma takiej informacji. Czyżby to chwyt marketingowy wydawnictwa, które po prostu rozesłało takie info?]